از تاکید بر لزوم توجه بیشتر مسئولین به جذب اعتبارات تا انتخاب چهره سال ورزش گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سازمان منطقه آزاد انزلی از بیش از پنجاه مدال آور، مربی و افتخار آفرین گیلانی بازیهای آسیایی و پارا آسیایی اینچئون، قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان در مراسمی که مسئولین و خانواده بزرگ ورزش استان حضور داشتند تجلیل بعمل آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سازمان منطقه آزاد انزلی از بیش از پنجاه مدال آور، مربی و افتخار آفرین گیلانی بازیهای آسیایی و پارا آسیایی اینچئون، قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان در مراسمی که مسئولین و خانواده بزرگ ورزش استان حضور داشتند تجلیل بعمل آورد.

azad_1595 (21)رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه در زمینه فرهنگ سازی برای گسترش مقوله های اخلاقی راستگویی، امانتداری و وفای به عهد از ورزش بهره گرفته می شود اظهار داشت: دلیل اصلی برگزاری این مراسم از سوی این سازمان ادای احترام به عزیزانی است که علاوه بر کسب افتخار برای کشور در عرصه های بین المللی، الگوهای عملی مقوله های اخلاقی هستند که اسلام نیز بدان بسیار توصیه می کند.

 وی با اشاره به نتایج یک تحقیق بین المللی، ورزشکاران حرفه ای صاحب مقام های قاره ای و جهانی را دارای چهار خصوصیت متمایز اعلام کرد که برای دست یابی به رشد و تعالی شخصیت فردی ضروری است و گفت: آشنایی کامل و اعمال مدیریت بر استرس و فشار روانی ناشی از مسابقه، دارا بودن استقامت ذهنی که در شرایط عقب بودن امتیازی در مسابقه نمود پیدا می کند، کمال طلب بودن و در نهایت خودباوری از ویژگی های قهرمانان ورزشی بین المللی است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه براساس آمار موجود علی رغم اینکه ورزشکاران گیلانی جزو چهار استان اول مدال آور کشور در سال ۹۳ بودند اما در حوزه زیرساختها و امکانات ورزشی در رتبه ۲۳ کشور قرار داریم، موضوعی که لزوم توجه ما مسئولین و مدیران دولتی را برای جذب اعتبارات و توجه ملی برای برطرف نمودن این نقazad_1595 (19)یصه را چند برابر می کند.

وی حمایت از ورزش استان را وظیفه سازمان متبوع خود ارزیابی کرد و افزود: این حمایت به منظور الگوسازی برای توسعه مقوله های اخلاقی اجتماعی صورت می گیرد.

مسعود رهنما مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان با اعلام خبر رشد ۵۰ درصدی کسب مدال ورزشکاران گیلانی در مسابقات آسیایی نسبت به دوره قبل اقدام سازمان منطقه آزاد انزلی در تجلیل و حمایت از ورزشکاران استان که برای نخستین بار از سوی نهادهای استانی صورت می گیرد را قابل تقدیر و الگویی برای سایر دستگاه های اجرایی اعلام کرد.

وی پیام استاندار گیلان دکتر محمد علی نجفی خطاب به این مراسم را قرائت نمود که در آن  ورزشکاران را سفیران هویت، عزم، ایمان و پای بندی به شریعت ناب اسلامی اعلام نمود و گفت: قهرمانی ورزشکاران و ایستادن آنها بر روی سکوی قهرمانی باعث افزایش غرور و اقتدار ملی در سطح جامعه می شود.

azad_1595 (20)حسن خسته بند نماینده مردم شهرستان بندر انزلی در این مراسم اقدام سازمان منطقه آزاد انزلی در تجلیل از ورزشکاران استان را ارزشمند ارزیابی کرد و خواستار توجه ورزشکاران به مقوله های پهلوانی همزمان با اهداف قهرمانی شد.

در پایان از ورزشکاران و مربیان مدال آور و افتخار آفرین گیلانی سال جاری در مسابقات آسیایی و پارا آسیایی اینچئون، مسابقات جهانی و آسیایی تجلیل بعمل آمد.

ادای احترام به مقام سیروس قایقران(کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران)، شادی سرخیل ( عضو تیم ملی قایقرانی که در جریان تمرینات آماده سازی غرق شد)و عقیل هاشمی(دوچرخه سوار گیلانی که بدلیل نبود پیست استاندارد جان خود را در حین تمرین در جاده های گیلان از دست داد) که با تشویق ممتد و چشمان اشکبار حاضرین همراه بود از جمله بخشهای قابل توجه این مراسم بود.

در این مراسم که با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد مدیران دستگاه های اجرایی،مدیران کل بنادر و دریانوردی، گمرک، فرمانداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای رشت و انزلی، دکتر تامینی نماینده شهرستان رشت، پیشکسوتان و روسای هیات های ورزشی استان  نیز  حضور داشتند.

 گفتنی است در پایان این مراسم سعید حسنی پور قهرمان کاراته جهان به عنوان چهره سال ورزش گیلان شناخته شد.

Share