آیت‌الله هاشمی:تفرقه انگیزی اساس کار گروه های افراطی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انحراف سیاسی و مذهبی از انقلاب اسلامی و اصل اسلام را برای کشور‌های اسلامی خطرناک دانست و گفت: نباید بگذاریم کسانی با تعصبات، فرصت طلبی و کینه‌ها، پسرفت از افکار امام(ره) و شاگردانش را تبلیغ کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی جمعیت فدائیان اسلام، آنان را انسان‌های مبارز مومن خواند و گفت: این گروه افتخار پیشتازی مبارزه با استبداد و استعمار را به نام خود در تاریخ ایران بعد از شهریور ۲۰ ثبت کرده‌اند.

rafsanjaniرئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اقدامات نظامی فدائیان اسلام را ناسازگار با کارهای تروریستی خواند و گفت: وقتی پس از اقدام‌های نظامی، می‌ایستادند و الله اکبر می‌گفتند، نشان از اعتقاد آنها به جهاد فی سبیل الله داشت.

به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از اتفاقات تاریخی دهه ۱۳۲۰ و پیروزی مردم در ملی شدن صنعت نفت، گفت: آن کارها مقدمه شروع نهضت روحانیت و پیروزی انقلاب اسلامی بود.

ایشان با بیان کارهای فدائیان اسلام در تاریخ و تأکید قرآن بر جایگاه سابقون، مخصوصاً آیه «ثُمَّ أَوْرَثْنَا الْکِتَابَ الَّذِینَ اصْطَفَیْنَا مِنْ عِبَادِنَا فَمِنْهُمْ ظَالِمٌ لِّنَفْسِهِ وَمِنْهُم مُّقْتَصِدٌ وَمِنْهُمْ سَابِقٌ بِالْخَیْرَاتِ» گفت: فدائیان اسلام از مصادیق تمجیدهای قرآنی هستند که بزرگان و رهبران آنها شهید شدند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به سرعت تغییرات اجتماعی و فرهنگی در سایه انفجار اطلاعات و گسترش لوازم اطلاع‌رسانی و گذر علم از مرزهای جغرافیایی گفت: نباید بگذاریم کسانی با تعصبات، فرصت طلبی و کینه‌ها، پس رفت از افکار امام(ره) و شاگردانش را تبلیغ کنند که متأسفانه گاهی تریبون هم در اختیارشان قرار می‌گیرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اتفاقات چند سال اخیر کشورهای اسلامی و میدان گرفتن تندروها که هنری جز کشتن انسان‌ها و ویرانی خانه‌های مردم ندارند، گفت: استعمار و استبداد وقتی هوشیاری مردم را می‌بینند، به تندروها دل می‌بندند که می‌دانند مردم مسلمان ذاتاً معتدل و میانه‌رو هستند و امنیت اجتماعی و آسایش مردم را بر هم می‌زنند.

ایشان داعش را با عنوان دروغین «دولت اسلامی» بلای جان مسلمانان شیعه و سنی توصیف کرد و گفت: تعصب و تندروی، دیده عقل را کور می‌کند تا جایی که قتل پیروان مذهبی و عملیات انتحاری را کلید در بهشت می‌دانند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از حمایت بعضی از بزرگان اسلامی در داخل و خارج از کشور از گروه‌های مشکوک و نوظهور، گفت: هوش اسلامی ایجاب می‌کند که نگذاریم این گروه‌ها افکار مسموم خود را در جامعه پخش کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انحراف سیاسی و مذهبی از انقلاب اسلامی و اصل اسلام را برای کشور‌های اسلامی خطرناک دانست و گفت: تفرقه‌انگیزی اساس برنامه‌ها و کارهای آنهاست.

در آغاز این دیدار آقای محمد مهدی عبد خدایی، رئیس جمعیت فدائیان اسلام، با یادآوری اتفاقات سال‌های فعالیت فدائیان اسلام، به بیان خاطراتی از قتل رزم آرا، ملی کردن نفت، ترور کسروی، پیمان نظامی بغداد، ۱۵ خرداد، تبعید امام (ره) و زندانی شدن بزرگان نظام از جمله آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: بزرگان کشور می‌دانند که هاشمی رفسنجانی در جریان مبارزه چه زحماتی کشیده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی نیز در سخنانی با ابراز تأسف از افزایش فضای غیراخلاقی در رسانه‌های نوشتاری، دیداری و گفتاری کشور، گفت: مسؤولان باید توجه داشته باشند که مردم با شعور ایران، با زیرکی این فضا را رصد می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شبیری و آقای طاهری نیز به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص مسایل دینی و اسلامی پرداختند.

Share