کاهش ضریب بازگشت بودجه به گیلان/ثبت هفته فرهنگ و هنر رشت در تقویم سالیانه

ضریب بازگشت بودجه به گیلان پایین است/هفته فرهنگ و هنر رشت در تقویم سالیانه شهر رشت قرار می گیرد

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اعلام اعداد و رقم هایی در خصوص بودجه سال ۹۴ بیان کرد: ضریب بازگشت به استان گیلان باید در بودجه بالا برود و ما در تلفیق بودجه به این نکته اشاره کردیم.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری امروز که به مناسبت دهه فجر در فرمانداری رشت برگزار شده بود در سخنان کوتاهی با اعلام اعداد و رقم هایی در خصوص بودجه سال ۹۴ اظهار کرد: ضریب بازگشت بودجه به استان گیلان باید بالا رود و ما نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه به این نکته اشاره کرده ایم.DSC08156_400x400

وی در ادامه اظهار کرد: ضریب بازگشت در سال ۹۳ ،۴۹ بوده است که این رقم در سال ۹۴ به ۴۵.۱ کاهش یافته است که این مساله باعث اعتراض ما نمایندگان شده است.

جعفرزاده اشاره کرد: ضریب بازگشت به این معنی است که چه مقدار از درآمد یک استان که به خزانه دولت واریز می شود به استان بازگشت می کند.
نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سدهای گیلان جزء سدهای مرزی نبوده اند تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های زیاد هم اکنون پروژه‌های سدسازی به ویژه سدهای لاستیکی استان تعریف مرزی پیدا کرده است.
وی اضافه کرد:سدهای که مشمول تعریف مرزی باشند و شورای عالی امنیت ملی تصویب کند از اعتبار ۱۰۰ درصدی بدون وفقه بهره‌مند می‌شوند بنابراین سال آتی ,سال خوبی برای سدسازی استان گیلان است.

ثبت هفته فرهنگ و هنر رشت در تقویم سالیانه

رضا ثقتی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت با بیان اینکه رسانه ها یکی از نافذترین وسیله برای انتقال مفاهیم و پیام ها به گوش مردم است اظهار داشت: رسانه ها مسئولیت خطیر در انتقال اخبار پروژه های انجام شده به مردم دارد.

وی در خصوص نخستین هفته فرهنگ و هنر شهر رشت اظهار کرد: این هفته نماد همگرایی دستگاه های فرهنگی در شهر رشت بود.

ثقتی با اعلام اینکه در هفته فرهنگ و هنر شهر رشت ۱۶ برنامه در بخش اصلی و ۲۲ برنامه در بخش فرعی انجام گرفت که از جمله مهترین این برنامه ها افتتاح نمایشگاه صنایع دستی ،تجلیل از مفاخر ،اجرای نمایش خیابانی که با استقبال مردم مواجه شد،بود.

به گزارش خبرنگار دیارمیرزا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت همچنین بیان کرد که در روز چهارم هفته فرهنگ و هنر رشت قرار بر این شد این هفته در تقویم سالیانه شهر رشت قرار گیرد.

Share