پیشکسوتان و دوستداران ملوان ۵۳ سالگی سیروس قایقران را گرامی داشتند+تصاویر

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مراسم ۵۳ سالگی کاپیتان تیم ملی ، پهلوان سیروس قایقران با حضور جمع کثیری از هوادارن تیم ملوان و مسئولان بندرانزلی بر سر مزار این قهرمان همیشه جاویدان برگزار شد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مراسم ۵۳ سالگی کاپیتان تیم ملی ، پهلوان سیروس قایقران با حضور جمع کثیری از هوادارن تیم ملوان و مسئولان بندرانزلی بر سر مزار این قهرمان همیشه جاویدان برگزار شد.
در مراسم امروز بهمن صالح نیا و پیشگاه هادیان از پیشکسوتان ملوان,ناخدا غلامی به نمایندگی از نیروی دریایی,صفر جعفرزاد رییس اداره تربیت بدنی انزلی ,شعبان جعفری و امیر احمدی فر دو تن از اعضای شورای شهر انزلی و جمعی دیگر از دوستداران و هواداران ملوان حضور داشتند.

سیروس قایقران فرزند زکریا (پرویز) در اول بهمن ماه ۱۳۴۰ در محله کلویر بندر انزلی پا به عرصه هستی نهاد. سیروس از همان ابتدای کودکی به فوتبال در زمینهای خاکی کلویر روی آورد و با استعداد درخشانش به عضویت تیم فوتبال منتخب آموزشگاهها در آمد. وی در سن ۱۶ سالگی در سال ۱۳۵۶ موفق شد به عنوان یکی از مهرهای اصلی در تیمهای نوجوانان و جوانان ملوان استعدادهای خود را به نمایش بگذارد و با مهارتهای منحصربه‌فردش ملوان را به رتبه قهرمانی باشگاههای گیلان رساند. وی در سالهای ۵۷ تا ۶۳ افتخارات زیادی را برای ملوان و گیلان به ارمغان آورد مانند دو گلی که وارد دروازه پرسپولیس کرد و یا گل زیبایی که وارد دروازه تیم منتخب مازندران نمود.

سیروس در سال ۱۳۶۳ به تیم ملی دعوت شد و در سال ۶۶ تنها فوتبالیست شهرستانی بود که دهداری بازوبند کاپیتانی تیم ملی ایران را به بازوان او بست. در سال ۶۷ در جام ملتهای آسیا در قطر، تیم ملی ایران با رهبری سیروس به مقام سومی دست یافت و در سال ۶۹ تیم ایران را با گلهای زیبایش پس از ۲۰ سال به قهرمانی در بازیهای آسیایی پکن رساند. سیروس به الاتحاد قطر (الغرافه قطر فعلی) پیوست و بعد از مدتی بازی در قطر، مجدداً به تیم اول خود ملوان پیوست و این تیم را قهرمان جام حذفی و راهی مسابقات آسیایی کرد.

سیروس در سال ۷۲ به عنوان بازیکن و سپس مربی به تیم کشاورز تهران پیوست و نتایج قابل توجهی بدست آورد. وی سپس به تیم دسته دومی مسعود هرمزگان پیوست و مدتی در آنجا مشغول به مربیگری شد .

در سالهای ۷۶ و ۷۷ سیروس بارها تمایل خود را برای بازگشت به ملوان به عنوان بازیکن یا مربی اعلام کرد. اما در اوایل سال ۷۷ که وی برای تعطیلات نوروز همراه خانواده‌اش به انزلی آمده بود در بازگشت و در حالیکه همراه فرزند، همسر و برادر همسرش در اتومبیل رنوی خود عازم تهران بود در حوالی امامزاده هاشم با کامیون خاور تصادف نمود که منجر به فوت وی و فرزندش گردید.

 

Share