همگرایی فرهنگی میان دستگاه ها و نقش مهم شهرداری‌های گیلان در توسعه کتابخوانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با تقدیر از شهردار لاهیجان به منظور تلاش در پویایی و ارتقاء جایگاه کتابخانه‌های عمومی این شهر، گفت: نهادهای مختلف باید در زمینه توسعه فرهنگ مطالعه و ارتقاء فضای کتابخانه‌ها مشارکت داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  محمد پور گیلانی در نخستین روزهای کاری میزبان تنی چند از مسئولین استان بود.

دیدار مسئولین استانی با مدیر کل کتابخانه های عمومی
۱مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان پیش از ظهر امروز با مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، به منظور تبریک انتصاب و نیز تاکید بر ادامه همکاریهای فی مابین دیدار و گفتگو کرد. نقی علیزاده در این دیدار همکاری های میان اداره کل کتابخانه ها و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان را سازنده، مفید و روبه گسترش توصیف کرد.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص لازمه ایجاد پیوستهای فرهنگی در جامعه گفت: کتابخانه های عمومی بعنوان مراکز تولید و انتشار علم می توانند این وظیفه را بخوبی عملی کنند.
در این دیدار امیر محمدپور گیلانی نیز ضمن تاکید بر ادامه همکاری متقابل با دستگاههای فرهنگی استان اظهار داشت: بنا داریم یک همگرایی فرهنگی میان دستگاهها در استان ایجاد کنیم.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه از کتابداران کتابخانه های عمومی به عنوان مشاورین امین یاد کرد و گفت: این قشر فرهیخته از جامعه همواره در عرصه های مختلف فرهنگی، خصوصا توجه به حوزه کودکان و نوجوانان نقش پررنگی ایفا کرده است. وی ایجاد بخش مستقل کودک در کتابخانه های عمومی استان را بخشی از اقدامات اداره کل کتابخانه ها در حوزه گسترش فرهنگ مطالعه مفید در میان کودکان و نوجوانان عنوان کرد.
شهرداری لاهیجان آماده اجرای طرح های مشترک با کتابخانه های عمومی است
۳سعید آگشته شهردار و ابراهیم مهربان رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان صبح امروز ضمن حضور در دفتر مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با امیر محمدپور گیلانی دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار شهردار لاهیجان انتخاب محمد پور گیلانی بعنوان مسئول این اداره کل نشانه نگاه فرهنگی مسئولین استان به بحث کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.
سعید آگشته کتابخانه های عمومی و شهرداری را دو محور اصلی در گسترش فرهنگ مطالعه عنوان و بر ضرورت گسترش همکاری در حوزه های مختلف فرهنگی تاکید کرد.

وی از فرهنگ بعنوان روح در کالبد جامعه یاد کرد و کتابخانه های عمومی را بعنوان مراکز نشر علم از مهمترین اجزای جامعه فرهنگی دانست.
شهردار لاهیجان همچنین در این دیدار گفت: شهرداری لاهیجان در نظر دارد در دوره جدید شهرداری و کتابخانه های عمومی تلاش مضاعفی در اجرای طرحهای مشترک در حوزه کتابخوانی به انجام برساند.
ابراهیم مهربان رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان نیز دستاوردهای همکاری میان شورای اسلامی و کتابخانه های عمومی را در نهایت به سود شهروندان دانست. وی همچنین حمایت کامل شورای اسلامی شهر لاهیجان در عملیاتی کردن طرحها در حوزه کتاب و کتابخوانی را از وظایف شورای اسلامی شهر لاهیجان عنوان کرد.
امیر محمد پور گیلانی نیز ضمن قدردانی از شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان نقش شهرداریها و شورا ها را در کیفیت بخشی به خدمت رسانی کتابخانه های عمومی، موثر و مهم ارزیابی کرد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، کتابخانه های عمومی را بعنوان مراکز مهم فعالیت های فرهنگی و نیازمند توجه مسئولین بویژه شهرداریها دانست و افزود: کتابخانه یکی از مراکز هزینه کرد برای سرمایه گزاری در مسیر توسعه فرهنگی است.
وی همچنین از شهردار لاهیجان به جهت تلاش در پویایی و ارتقای جایگاه کتابخانه های عمومی این شهر قدردانی کرد.

 /روایط عمومی کتابخانه های عمومی استان گیلان

Share