مجلس از پاسخ وزیر آموزش و پرورش قانع نشد;فانی دو کارته شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نمایندگان در نشست علنی امروز در جریان بررسی سوال نادر قاضی پور از وزیر آموزش و پرورش در خصوص علت عدم استخدام معلمان پیش‌دبستانی و شرکتی، علت عدم اعلام زمان و سرفصل آزمون استخدامی و علت عدم پرداخت مطالبات معلمان، با ۷۴ رای موافق، ۱۱۴ رای مخالف و۱۴ رای ممتنع از مجموع ۲۱۵ نماینده حاضر از پاسخ وزیر قانع نشدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نمایندگان مجلس از پاسخ وزیر آموزش و پرورش به سوال نادر قاضی پور در خصوص وضعیت معلمان قانع نشدند.
نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۷ بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی سوال نادر قاضی پور از وزیر آموزش و پرورش در خصوص علت عدم استخدام معلمان پیش‌دبستانی و شرکتی، علت عدم اعلام زمان و سرفصل آزمون استخدامی و علت عدم پرداخت مطالبات معلمان، با ۷۴ رای موافق، ۱۱۴ رای مخالف و۱۴ رای ممتنع از مجموع ۲۱۵ نماینده حاضر از پاسخ وزیر قانع نشدند.

fanijpgقاسم جعفری، سخنگوی کمیسیون آموزش و پرورش در تشریح نتیجه بررسی این سوال در کمیسیون آموزش،‌تحقیقات و فناوری مجلس  با اشاره به اظهارات قاضی‌پور در کمیسیون عنوان کرد: نماینده مردم ارومیه در توجیه سوالات خود اظهار داشت که چرا قانون پیش‌دبستانی‌ها براساس الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ و همچنین قانون مصوب درخصوص شرکتی‌ها اجرایی نمی‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: قاضی‌پور خطاب به فانی مطرح کرد که برای پیش‌دبستانی‌ها شرایطی مطرح کردید مبنی بر اینکه تا سال۸۹ زمان تعیین سرفصل‌ها و برگزاری امتحانات را مشخص کنید و برای سن شرکت‌کنندگان نیز شرایطی را لحاظ کردید، در حالیکه وزارت آموزش و پرورش این نکته را باید در نظر داشته باشد که این رویکرد، روشی مناسب برای برخورد با افرادی نیست که جوانی خود را صرف این راه کردند.

وی به نقل از قاضی‌پور با بیان اینکه درخصوص پیش‌دبستانی‌ها کار تمام شده  و باید در این زمینه با معاونت توسعه ریاست جمهوری هماهنگی صورت گرفته و مجوز دریافت شود، افزود: قاضی‌پور عنوان کرد هفته گذشته درخصوص بازنشستگان حدود ۸۰۰ میلیارد تومان به خزانه‌دار داده‌ایم و برای امتحان نیز باید با بخش‌های دیگری همچون معاونت توسعه رئیس‌جمهوری هماهنگی به‌عمل آوریم، زیرا به تنهایی قادر به تعیین تاریخ و انجام آنچه در قانون مشخص شده، نیستیم.

Share