سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل منصوب شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا غلامعلی خوشرو به عنوان سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک منصوب گردید. تابناک نوشت: بعد از انتصاب حمید ابوطالبی به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل جنجال ها ی فراوانی شکل گرفت. امریکایی ها در یک اقدام که البته در گذشته نیز […]

۱۹۳۲۵۹۴_Page_
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا غلامعلی خوشرو به عنوان سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک منصوب گردید.

تابناک نوشت: بعد از انتصاب حمید ابوطالبی به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل جنجال ها ی فراوانی شکل گرفت. امریکایی ها در یک اقدام که البته در گذشته نیز ساری و جاری بود؛ به آقای ابوطالبی به جهت اینکه در حادثه تسخیر لانه جاسوسی حضور داشته است ویزا نداد و عملا وی نتوانست به امریکا برود.

سوابق نماینده جدید ایران در سازمان ملل

غلامعلی خوشرو، تحصیل کرده آمریکاست و مدرک دکترایش را در رشته جامعه‌‌شناسی دریافت کرده است. او پس از بازگشت به ایران و در سال‌های میانی دهه ۶۰، ‌رئیس دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه ‌می‌‌شود و پس از آن، به عنوان سفیر ایران در نیویورک منصوب ‌و راهی ایالات متحده می‌‌شود.

وی با معرفی خرازی به ‌سمت وزیر امور خارجه‌ به تهران باز‌می‌گردد و به ‌معاونت امور بین‌الملل وزارت خارجه مشغول خدمت می‌شود.

خوشرو بلافاصله پس از روی کار آمدن دولت قبل، خود را زود‌تر از موعد بازنشسته می‌کند. وی ‌تازگی به عنوان سفیر جدید ایران در سوئیس و جانشین علیرضا سالاری شریف‌آبادی منصوب شده بود.

Share