تلاش شد از سفر جهانگیری به گیلان حداکثر بهره در جهت حل مشکلات برده شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاورد سفر معاون اول رئیس جمهور به استان اظهار داشت : حضور دکتر جهانگیری به بهانه افتتاح پروزه ها انجام شد و ما سعی کردیم مسائل استان را در طول سفر کوتاه ایشان مطرح کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،پنجمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست استاندار گیلان برگزار شد.

jpg3090دکتر محمدعلی نجفی در این نشست با اشاره به اهمیت مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت : تمامی مدیران باید با تمام توان در جهت مقابله با این پدیده شوم وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

استاندار گیلان بر ضرورت تقویت نظارت و بازرسی در مراحل مختلف روند پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و افزود : باید شرایطی را فراهم کنیم تا آن دسته از معتادینی که به آغوش جامعه باز می گردند کمترین آسیب متوجه آنان شود.

وی افزود : تقویت بخش غیر دولتی در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر از جمله موارد مهمی به شمار می‌رود که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم و آن را در دستور کار قراردهیم.

دکتر محمد علی نجفی بر لزوم بهره‌گیری از خیرین در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر نیز تأکید کرد.

وی با اشاره به حساسیت وزیر کشور به بحث مبارزه با مواد مخدر افزود : ایشان هفته یک روز را اختصاص به این امر داده‌اند و این نشان از اهمیت موضوع است.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاورد سفر معاون اول رئیس جمهور به استان اظهار داشت : حضور دکتر جهانگیری به بهانه افتتاح پروزه ها انجام شد و ما سعی کردیم مسائل استان را در طول سفر کوتاه ایشان مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه در سفر دکتر جهانگیری به گیلان سعی کردیم که از فرصت حضور ایشان حداکثر بهره را در جهت حل مشکلات استان ببریم اظهار داشت : الحمد ا… بر طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمامی برنامه‌های سفر به خوبی و بدون کمترین حاشیه و مشکلی انجام شد.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت : مباحث مربوط به ساماندهی آب کشاورزی و شرب استان ، بیان نمای کلی از وضعیت صنعت استان،مباحث مربوط به انرژی و توزیع برق وهمچنین بهره گیری از ظرفیتهای منطقه آزاد ،مسائل مربوط به گردشگری و ایجاد هتل ۵ ستاره از جمله مواردی بود که در سفر معاون اول رئیس جمهور بیان گردید.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکلی که رسیدگی و حل آن برای ما در استان بسیار مهم بود و می خواستیم مسئولین کشوری را هم نسبت به آن حساس کنیم وضیعت تالاب انزلی بود که کاهش عمق چشمگیر این تالاب بین المللی از نگرانی های اصلی ما است و خوشبخانه دستاوردهای خوبی هم در این زمینه کسب کردیم.

 وی تأمین آب ۲۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان، مباحث مربوط به اعتبارات سیستم بانکی ، ساماندهی وضعیت تالاب ، اجرای راه آهن و راههای استان را از جمله پروژه های مهم استان دانست.

دکتر نجفی افزود :در مجموع همدلی مسئولین استان موجب شد که نتایج خوبی برای گیلان از سفر معاون اول رییس جمهور و سایر هیئت همراه به گیلان به دست آید.

استاندار گیلان ادامه داد : باید با بهره‌گیری از توانمندی های استان و با تلاش و کوشش استان گیلان را به جایگاه واقعی خود که زیبنده آن است برسانیم.

در ادامه این جلسه روسای کمیته‌های حقوقی و درمان و حمایت‌های اجتماعی گزارشی از نحوه اقدامات خود در امر مبارزه با مواد مخدر ارائه دادند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم در هر بخش اتخاد شد.
ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،ناصر عاشوری،حمیدرضا خصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفر نعیمی رز،عطالله حکیمی،

Share