انصارالله یمن از کاخ ریاست جمهوری حفاظت می کند

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رهبر انصارالله یمن گفت که نیروهایش برای جلوگیری از خروج اسلحه و مهمات ، از کاخ ریاست جمهوری حفاظت می کنند . عبدالمالک الحوثی اعلام کرد که نیروهایش قصد تصرف کاخ ریاست جمهوری را ندارند. پایتخت یمن امروز در شرایطی شاهد شدیدترین درگیری ها میان نیروهای کمیته […]

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رهبر انصارالله یمن گفت که نیروهایش برای جلوگیری از خروج اسلحه و مهمات ، از کاخ ریاست جمهوری حفاظت می کنند .

عبدالمالک الحوثی اعلام کرد که نیروهایش قصد تصرف کاخ ریاست جمهوری را ندارند.

پایتخت یمن امروز در شرایطی شاهد شدیدترین درگیری ها میان نیروهای کمیته مردمی و دولتی بود که خبرهای ضد و نقیضی در باره تصرف کاخ ریاست جمهوری منتشر شد.

درگیری کمیته‌های مردمی و نیروهای نظامی در منطقه “جوله المصباحی” نزدیک کاخ ریاست جمهوری از روز دوشنبه آغاز شد.

این درگیریها پس از حمله به مراکز کمیته‌های مردمی در برخی خیابان های صنعا شروع شد و کمیته‌های مردمی به حمله مسلحانه نیروهای گارد ریاست جمهوری در جنوب صنعا پاسخ دادند.انصارالله یمن از کاخ ریاست جمهوری حفاظت می کند

منبابع کمیته های مردمی تأکید کردند که دلیل آغاز این درگیری ها حمله نیروهای گارد ریاست جمهوری به یکی از پست های ایست و بازرسی‌ کمیته‌های مردمی بود.

درچنین شرایطی عصر امروز گزارش هایی مبنی برتصرف کاخ ریاست جمهوری یمن توسط نیروهای انصار الله منتشر شد ، اما منابع  این جنبش این خبر را تکذیب کردند.

شبکه المیادین به نقل از منابع انصار الله تاکید کرد که نیروهای کمیته های مردمی تاکنون وارد کاخ ریاست جمهوری یمن نشده اند.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن روز دوشنبه از تصرف ساختمان رادیو و تلویزیون این کشور توسط نیروهای انصارالله خبر داد.

منابع خبری از استفاده از تانک توسط نیروهای ارتش دردرگیری با انصارالله خبر داده اند.

از سوی دیگر بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، عصر سه شنبه ضمن ابراز نگرانی از بحران یمن، خواستار آن شد درگیری های پایتخت که در اطراف کاخ ریاست جمهوری یمن ادامه دارد، به سرعت متوقف شود.

درهمین حال شورای امنیت سازمان ملل متحد به منظور بررسی اوضاع یمن، پشت درهای بسته تشکیل جلسه داد.

/العالم

Share