انتظار داریم سرانه‌ی ورزشی گیلان متناسب با شایستگی های استان باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار با اشاره به اینکه گیلان جزء استانهای قهرمان پرور کشور است گفت : انتظار داریم حداقل سرانه‌ی ورزشی نیز متناسب با این شایستگی‌ها باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نشست بررسی آخرین وضعیت طرح‌های ورزشی و حمایت از ورزشهای همگانی و بومی و محلی با حضور استاندار گیلان و وزیر ورزش و جوانان در تهران برگزار شد.

jpg3105 محمد گودرزی در پایان این نشست که معاون پشتیبانی و توسعه منابع وزارت ورزش، معاون برنامه‌ریزی استاندار نیز حضور داشتند با اشاره به پیگیری‌های استاندار گیلان در بخش ورزش و پر تلاشی مدیر کل ورزش و جوانان گفت : در ابتدای سال تفاهم نامه‌ای بین وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان برای هزینه کردن ۲۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی به منظور افزایش رسانه‌ی فضاهای ورزشی به امضاء رسید که خوشبختانه این تفاهم نامه بصورت کامل اجراء شده است.

وی افزود : باتوجه به نظر مساعد دکتر نجفی ،حتی استانداری گیلان بیش از سهم خود اعتبار اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه با محدودیت اعتبارات، پیشرفت پروژه های عمرانی در حوزه‌ی ورزش کند است گفت : از مسئولان استانی می‌خواهم برای تسریع در ساخت پروژه‌های ورزشی در جهت جذب منابع از بخش خصوصی و خیران تلاش کنند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به وجود ورزشهای بومی و محلی با غنای فرهنگی بالا در گیلان گفت : در این زمینه نیز به توافق رسیدیم به منظور توسعه‌ی این ورزشها براساس برنامه‌های پیشنهادی اعتبار لازم اختصاص یابد.

دکتر محمود گودرزی با بیان اینکه اختصاص اعتبار براساس اولویت‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای طرح‌های بالای ۹۰ درصد است گفت : در سال ۹۴ نیز بیش‌تر حجم اعتبارات عمرانی در بخش ورزش به پروژه‌های بالای ۷۵ درصد اختصاص خواهد یافت.

وی افزود : براساس تبصره‌های بودجه‌ی ۹۳ و ۹۴ نیز پروژه‌های زیر ۵۰ درصد ورزشی قابل واگذاری به بخش خصوصی است.

وزیر ورزش و جوانان در مورد کمک مالی به تیم‌های حرفه‌ای ورزشی بویژه تیمهای فوتبال استان نیز گفت : وزارت ورزش و جوانان براساس قانون برای کمک مالی به باشگاه‌ها و تیم‌های ورزشی حرفه‌ای ممنوعیت دارد.

وی با بیان اینکه بیش از هزار میلیارد تومان گردش مالی ورزش حرفه‌ای در کشور است گفت : در چنین وضعیتی استطاعت لازم برای پرداخت اعتبارات دولتی بسیار کم است از اینرو وزارت ورزش و جوانان براساس قانون در بخش‌های ورزش همگانی و قهرمانی سرمایه‌گذاری می‌کند.

دکتر گودرزی با بیان اینکه خود تیمها باید منابع را جذب کنند گفت : به دو باشگاه حرفه‌ای نیز که مستقیم به دولت وابسته‌اند نیز تاکنون از سوی وزارت ورزش کمک‌ مالی نشده است چه برسد به اینکه این کمک‌های مالی به تیمهای دیگر انجام شود.

وی افزود : البته اگر تیم‌های ورزشی حرفه‌ای در مورد مسائل مقرراتی و مباحث دیگر با مشکل مواجه شوند به آنها کمک می‌شود.

استاندار نیز در پایان این نشست با بیان اینکه سرانه‌ی ورزشی گیلان از میانگین کشوری کمتر است گفت : براساس همین مسئله به رغم اینکه در تفاهم نامه ابتدای سال با وزارت ورزش و جوانان استانداری گیلان اختصاص ۱۰ میلیارد تومان را تعهد کرده بود تاکنون ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه گیلان جزء استانهای قهرمان پرور کشور است گفت : انتظار داریم حداقل سرانه‌ی ورزشی نیز متناسب با این شایستگی‌ها باشد.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به استقبال مردم استان از ورزشهای بومی و محلی افزود : کمک وزارت ورزش و جوانان به گسترش بازی‌های بومی و محل بویژه کشتی گیله مردی یک خواسته همگانی از سوی مردم استان است.

Share