امیدوارم به پرونده‌ مهدی هاشمی،مرتضوی،کرسنت هم با دقت و عدالت رسیدگی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عمکرد قوه قضاییه در پرونده محمدرضا رحیمی گفت:امیدواریم به پرونده‌هایی مانند مهدی هاشمی،مرتضوی، کرسنت و استات‌اویل هم با دقت و عدالت رسیدگی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عمکرد قوه قضاییه در پرونده محمدرضا رحیمی گفت:امیدواریم به پرونده‌هایی مانند مهدی هاشمی،مرتضوی، کرسنت و استات‌اویل هم با دقت و عدالت رسیدگی شود.

tavakoli  احمد توکلی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در مراسم تقدیر از فعالان سیاسی و رسانه‌ای پیشتاز در مبارزه با مفاسد اقتصادی که صبح امروز در فرهنگسرای اندیشه و به همت انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان برگزار شد،اظهار کرد: من از سال ۱۳۶۴ روزنامه‌نگاری را شروع و هنوز خودم را روزنامه‌نگار می‌دانم و به این شغل افتخار می‌کنم و تا به امروز نیز مسئولیت‌های بنده باعث نشده این شخصیت را از دست بدهم.

وی که در این همایش در مورد مفاسد اقتصادی سخن می‌گفت، اظهار داشت: وقتی فردی در مقام سیاسی فساد می‌کند و از موقعیت خود سوءاستفاده می‌کند، به ملت ایران خیانت کرده است.

توکلی با بیان اینکه روزنامه‌نگاران و سیاستمداران وظیفه پائیدن سیستم را دارند، گفت: این بهترین رویه ممکن برای روزنامه‌نگاران و سیاستمداران است و اگر استقامت در این راه وجود داشته باشد سبب تأثیرگذاری بسیاری خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از برخورد قاطع قوه قضائیه با محمدرضا رحیمی (معاون اول دولت دهم) تشکر و قدردانی کرد و این سیر تاریخی را یک تحول در مسیر قضایی کشور دانست.

وی اظهار امیدواری کرد: امیدواریم که قوه قضائیه با پرونده‌های بزرگ دیگری همچون مهدی هاشمی، سعید مرتضوی،کرسنت و استات اویل نیز با عدالت و دقت رسیدگی کند، تأکید بر عدالت و دقت به این دلیل است که هیچ‌کس نمی‌خواهد و دوست ندارد که کسی بی‌گناه به زندان بیفتد.

توکلی در مورد پرونده رحیمی نیز گفت: ما در مورد این پرونده هم متأسف و هم خوشحالیم؛ متأسف به این خاطر که در جمهوری اسلامی ایران کار به جایی رسیده که معاون اول رئیس‌جمهور تعقیب می‌شود و خوشحال از اینکه با پرونده فساد وی قاطعانه برخورد شد.

توکلی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نمایندگان مصونیت دارند اما رسانه‌ها چطور باید بدون ترس از برخوردها با مفاسد برخورد کنند، اظهار داشت: مجلس وظیفه خود را به خوبی انجام نداده اما این مانع وظیفه ما نیست، من خود پرونده بسیاری دارم و  می‌خواهم دفاعیات خود را منتشر کنم؛ در عین حال ما در این مسیر زخمی هم خواهیم داشت و بنده خودم به جز پرونده،‌به عنوان روزنامه‌نگار تحت تعقیب هستم لذا معتقدم باید کاری کنیم که دست رسانه‌ها بازتر شود.

نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص فروش باغات تهران و برنامه مجلس برای برخورد در این زمینه خاطرنشان کرد: بنده و آقای نادران اقداماتی را در این زمینه داشتیم اما کار به شکل جدی به نتیجه نرسیده است. به هر حال تبدیل زمین‌ها و تخریب محیط زیست را به صورت جدی در مجلس پیگیری می‌کنیم.

وی در خصوص برنامه مجلس برای برخورد با نهادهای غیردولتی از جمله ستاد اجرای فرمان امام، گفت: ما سه جلسه با این نهادی که نام بردید داشتیم و مسئولش را بازخواست کردیم برای ما هیچ تفاوتی ندارد که کدام نهاد باشد و فرقی نمی‌کند که این فرد اصولگرا باشد یا اصلاح‌طلب و به هر حال از آنها تعهد گرفتیم که این کارها را نکنند.

توکلی در ادامه این نشست در خصوص رانت ۶۵۰ میلیون یورویی و جزئیات جدید از این مسئله اظهار داشت: در این موضوع و تخصیص امتیاز واردات به مبلغ ۶۵۰ میلیون یورو به یک تاجر خاص که بنده با آن مخالفت کردم و بعد از مدتی تلاش خصوصی گزارش آن را به مردم داده‌ام هنوز باعث عبرت کافی نشده است و همین رانت وارداتی دارد به واردکنندگان دولتی داده می‌شود که ما مخالف آن هستیم.دیارمیرزا

نماینده مردم تهران در مجلس، تأکید کرد: این رانت چه به یک تاجر خصوصی و چه به مسئول دولتی داده شود ما مخالف آن هستیم و این تبعیض ممنوع است ولی در عین حال ما نمی‌خواهیم آبروی کسی را ببریم یا جنجال درست کنیم اما با این حرف‌ها و جنجال‌ها هم از میدان به در نمی‌رویم.

وی درباره تخفیف پرونده مهدی هاشمی که از سوی یکی از خبرنگاران مطرح شد پاسخ داد: ما درباره پرونده مهدی هاشمی از زحمات قوه قضائیه مطلع هستیم اما در عین حال نگران هم هستیم.

توکلی با بیان اینکه بنده از گفتن برخی اقدامات انجام شده در این زمینه معذور هستم اما به زودی از برخی اقدامات مطلع خواهید شد، تأکید کرد:‌ ما نمی‌خواهیم کسی را منکوب کنیم و خدا نیامرزد کسی را که بخواهد چنین کاری انجام دهد؛ هدف ما برخورد با کسانی است که بین قدرت و ثروت پل زده‌ و منشأ فساد شده‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: ما سختی‌ها را در این مسیر تحمل می‌کنیم و موفق می‌شویم تا به این پرونده‌ها رسیدگی کنند.

وی در ادامه این نشست در خصوص پرونده بابک زنجانی و اقدامات مجلس برای رسیدگی قضائی به این پرونده تصریح کرد: ما زمانی که فهمیدیم این اتفاق افتاده است نامه‌ای را به رؤسای سه قوه نوشتیم و عده‌ای از نمایندگان نیز آن را امضاء‌ کرده‌اند که او تحت تعقیب قرار بگیرد چرا که تا آن زمان آزاد بود.

توکلی یادآور شد: بنده نزد آقای لاریجانی رفتم و گفتم چرا او را بازداشت نکرده‌اید که آقای لاریجانی گفت: شاید این کار مخل استیفای حقوق دولت شود اما بنده پاسخ دادم که این نگرانی جایی ندارد. لذا فردای آن روز بابک زنجانی بازداشت شد.

توکلی رسیدگی به پرونده‌های مالی را امری دشوار دانست و تأکید کرد: اگر در چنین پرونده‌هایی هماهنگی نباشد کار دشوارتر می‌شود اما بنده دولت وقت را مقصر می‌دانم.

نماینده مردم تهران در مجلس در همین زمینه ادامه داد: ما اسنادی از بابک زنجانی داشتیم که نشان می‌داد او با شناسنامه جعلی حساب باز می‌کند و بانک مرکزی نیز در پاسخ استعلام بانک‌ها اعلام می‌کرد که این فرد جاعل شناسنامه است اما با این وجود برای او حساب باز می‌شد؛ باید پرسید آیا همین که بابک زنجانی با آقای هاشمی رفسنجانی عکس گرفته کافی است؟ به هر حال امیدواریم در این دولت به این پرونده رسیدگی شود.

/فارس

Share