استعفای تعدادی از معاونان استاندار برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور صبح امروز در دومین نشست‌خبری خود با اصحاب رسانه، گفت:هم‌اکنون تعدادی از مدیران وزارت کشور از جمله معاونان استانداران برای حضور در انتخابات استعفا داده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور صبح امروز در دومین نشست‌خبری خود با اصحاب رسانه، گفت: بخشنامه وزیر کشور مبنی بر استعفای مدیران متقاضی کاندیداتوری انتخابات مجلس صادر شد، بنابراین مدیرانی که قصد حضور در انتخابات مجلس را دارند تا اول اسفندماه سال ۹۳ باید استعفا دهند.

amiriوی افزود: هم‌اکنون تعدادی از مدیران وزارت کشور از جمله معاونان استانداران برای حضور در انتخابات استعفا داده‌اند.

امیری با اشاره به سفر وزیر کشور عراق به تهران، گفت: تفاهم‌نامه‌هایی بین دو طرف از جمله برقراری رفاه مناسب برای زائران صورت گرفت.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: در گزارشی که اخیرا تهیه شده، حدود ۷۱ درصد جمعیت کشور شهرنشین و ۲۹ درصد روستانشین هستند و این یک زنگ خطر است و باید در لایحه تقسیمات کشوری این وضع را به شکل مناسب تبدیل کنیم.

وی درباره برگزاری انتخابات شورایاری‌ها، گفت: در شرایط فعلی برگزاری انتخابات شورایاری‌ها امکان‌پذیر نیست، چرا که قانونی برای برگزاری آن در وزارت کشور وجود ندارد و آقای وزیر کشور این موضوع را به آقای چمران گفته‌اند.

قائم‌مقام وزیر کشور تصریح کرد: اگر شوراها تاکید به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها دارند باید طرحی ۳ فوریتی به مجلس بدهند که اگر قانون شد ما خود را ملزم به اجرای آن خواهیم کرد.

امیری در بخش دیگری از نشست‌خبری، گفت: با مجموع ۲۵ طرحی که استانداری‌های آذربایجان‌غربی و شرقی انجام دادند، حدود ۳ سانتی‌متر آب دریاچه ارومیه بالا آمد.

سخنگوی وزارت کشور در ادامه اظهار داشت: بنده به هیچ عنوان قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس نه در تهران و نه در هیچ کجای دیگر را ندارم.

وی در خصوص عدم برگزاری جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: علت عدم تشکیل جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب جلسه طولانی برخی از نمایندگان با وزیر کشور بود که بنده هم در آن جلسه حضور داشتم.

امیری تاکید کرد: در ۲ هفته گذشته نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان طی یک عملیات موفق و فوق‌العاده ۲۰ نفر از عوامل جیش‌العدل را در یک خانه تیمی دستگیر کرده است. در بین دستگیرشدگان قاتل معلمان شهر سرباز حضور داشته است.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: وزیر کشور در حکمی مقیمی معاون جدید سیاسی وزارت کشور را به عنوان نماینده وزارت کشور در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب منصوب کرد. از این پس جلسات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به ریاست آقای مقیمی برگزار می‌شود.

قائم‌مقام وزیر کشور در ادامه نشست‌خبری گفت: پرونده گروهبان دانایی‌فر همچنان در حال پیگیری است.

امیری تصریح کرد: عامل یا عوامل اسیدپاشی اصفهان هنوز شناسایی نشده‌اند و پرونده در حال پیگیری است و حجم بالایی از افراد مشکوک تحت بازرسی قرار گرفته‌اند.

سخنگوی وزارت کشور در بخش دیگری از نشست‌خبری خود در پاسخ به سوالی، گفت: استاندار قم استعفا نداده و مشغول کار است. معاون وی برای کاندیداتوری مجلس استعفا داده است.

وی افزود: گزینه‌های استاندار مرکزی در حال بررسی است و امیدوارم طی روزهای آینده به هیئت دولت گزینه نهایی معرفی شود.

امیری در پاسخ به سوالی در خصوص علت لغو مراسم بزرگداشت مرحوم مهندس بازرگان، گفت: بنده در این خصوص از استاندار تهران سوال کردم که ایشان فرمودند هیچ درخواست مجوزی برای برگزاری این مراسم از استانداری تهران نشد و طبیعتا برگزاری این مراسم خود به خود لغو شد./تسنیم

 

Share