۹۹ درصد مبلغ قراردادهای میلیاردی فوتبالیست‌ها در گیلان محقق نمی‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس هیئت فوتبال گیلان با بیان اینکه از بدنه ورزش برای تیم‌ها سرمایه‌گذار انتخاب کنید، خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد مبلغ قراردادهای میلیاردی فوتبالیست‌ها در کشور و ۹۹ درصد در گیلان محقق نمی‌شود و تنها این قراردادها نوشته می‌شوند و اکثر باشگاه‌ها توان مالی پرداخت آن را ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس هیئت فوتبال گیلان با بیان اینکه تزریق اعتبار به باشگاه‌های فوتبال چاره‌ساز نیست، گفت: نحوه احتساب مالیات فوتبالیست‌ها بازنگری شود.almaskhale_PhotoA

قربانعلی الماسخاله شامگاه دوشنبه در دیدار مدیران ورزش گیلان با معاون وزیر ورزش، با اشاره به فقدان استادیوم فوتبال ساحلی در کشور، اظهار داشت: گیلان دارای ۲۷۰ کیلومتر نوار ساحلی است که می‌تواند برای ایجاد استادیوم فوتبال ساحلی ظرفیت خوبی باشد.

وی با بیان اینکه یک سوم بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی کشور از گیلان است، افزود: باید از ظرفیت‌ها و استعدادهای سواحل استان برای ایجاد استادیوم استفاده کنیم که طرح مورد نظر به فدراسیون فوتبال اعلام شده است.

رئیس هیئت فوتبال گیلان با اشاره به اینکه چند تیم از گیلان در لیگ فوتبال ساحلی کشور فعالیت دارند، گفت: مشکل هیئت‌های ورزشی در بخش ستادی قابل حل است اما مشکل اصلی توجه به باشگاه‌های ورزشی است.

الماسخاله با بیان اینکه باشگاه‌های فوتبال با مشکل اساسی مواجه هستند، تصریح کرد: مشکلات باشگاه‌های فوتبال نباید به صورت مسکن حل شود و تزریق اعتبار به باشگاه‌ها چاره‌ساز نیست.

وی از ورزش به عنوان یک صنعت یاد کرد و افزود: باید قوانین برای باشگاه‌ها تدوین شود تا به سمت صنعتی شدن ورزش گام برداریم و سرمایه‌گذاران ورزشی را به این سمت سوق دهیم زیرا سرمایه‌گذاران غیرورزشی به دلیل آشنا نبودن به شرایط به دلایل کوچک تیم ورزشی را تعطیل می‌کنند.

رئیس هیئت فوتبال گیلان با بیان اینکه از بدنه ورزش برای تیم‌ها سرمایه‌گذار انتخاب کنید، خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد مبلغ قراردادهای میلیاردی فوتبالیست‌ها در کشور و ۹۹ درصد در گیلان محقق نمی‌شود  و تنها این قراردادها نوشته می‌شوند و اکثر باشگاه‌ها توان مالی پرداخت آن را ندارند.

الماسخاله با بیان اینکه نحوه احتساب مالیات فوتبالیست‌ها بازنگری شود، تاکید کرد: مالیاتی که اداره مالیات برای فوتبالیست‌ها مشخص می‌کند براساس مبلغ قرار داد است نه دریافتی ورزشکاران به همین دلیل از وزارت ورزش و جوانان انتظار می‌رود در این زمینه ورود کنند و پیگیر مسائل باشند./تسنیم

Share