۱۲ کشته در حمله مسلحانه به دفتر یک مجله در پاریس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در حمله مسلحانه امروز (چهارشنبه) به دفتر مجله طنز «شارلی ابدو» در پاریس ۱۱ تن کشته شدند. پس از این حمله در فرانسه بالاترین سطح هشدار امنیتی اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در حمله مسلحانه امروز (چهارشنبه) به دفتر مجله طنز «شارلی ابدو» در پاریس ۱۲ تن کشته شدند. پس از این حمله در فرانسه بالاترین سطح هشدار امنیتی اعلام شد.

 ۱۴۲۰۶۳۴۵۳۷۴۶۳_afp33333در این حمله که ظهر امروز به وقت محلی، در دفتر مجله شارلی ابدو صورت گرفت، ۱۲ تن کشته و ۱۰ تن زخمی شدند. این مجله ۱۵ دقیقه قبل از وقوع این عملیات تروریستی اقدام به چاپ کاریکاتوری از ابوبکر البغدادی، رهبر داعش کرده بود. گفته می‌شود، ۴ تن از کاریکاتوریست‌های مشهور و سردبیر نشریه در بین قربانیان هستند.

 مهاجمان پس از فرار یک خودرو را دزدیده و راننده آن را نیز به قتل رساندند که به این ترتیب شمار قربانیان به ۱۲ تن رسید.

سایت خبری «لوپوئن» گزارش داد، دو فرد مسلح با اسلحه اتوماتیک ساختمان مجله طنز شارلی ابدو را هدف قرار داد. یکی از کارمندان سایت خبری «ون مینوت» از کشته شدن افراد زیادی خبر داد و گفت: این حادثه تلفات بسیاری بر جای گذاشت. شبکه «ای تله» نیز در گزارشی اعلام کرد، این حمله ۱۱ کشته و ۱۰ مجروح برجای گذاشت که حال ۶ تن از آنها وخیم اعلام شده است.

  خبرگزاری رویترز، چندین گلوله شلیک شده است و دو فرد مهاجم از صحنه متواری شده‌اند. سایت خبری لوپوئن اعلام کرد، مرکز مبارزه با جرایم پاریس در حال جستجو برای بازداشت فرد یا افراد مهاجم فراری است. بسیاری از کارمندان نشریه شارلی ابدو بر روی پشت بام ساختمان پناه گرفته بودند.

 در فیلم منتشر شده پس از این حادثه به خوبی روشن است که تروریست‌ها به نارنجک‌انداز و مسلسل مجهز بوده و به خوبی برای این عملیات آموزش دیده بودند.

 فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه با حضور در محل حادثه گفت: به فرانسوی‌ها می‌گویم که ساعات سختی را سپری می‌کنیم و یک عملیات تروریستی در کشور ما انجام شده که چندین کشته و زخمی برجای گذاشته است اما به همه اطمینان می‌دهم که ما مهاجمان را هرکجا که باشند به سزای عملشان خواهیم رساند.

 اولاند ادامه داد: فرانسه کشوری آزاد است و به قوانین پایبند. هیچ کس نباید فکر کند که می‌تواند در فرانسه با آزادی عمل اقدام به فعالیت‌های تروریستی کرده و آزادی بیان را محدود کند.

  وی تاکید کرد که در تمامی برنامه‌ها و طرح‌های امنیتی کشور بازنگری جدی انجام خواهد شد.

نشست اضطراری کابینه نیز ساعت ۱۴ به وقت محلی در الیزه برگزار می‌شود.

 در همین راستا دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس در پیامی با “وحشیانه” خواندن این حمله بر حمایت کامل لندن از فرانسه در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
۰,,۱۸۱۷۴۸۷۱_۳۰۳,۰۰
۰,,۱۸۱۷۴۸۳۴_۳۰۳,۰۰

کاریکاتور ابوبکر البغدادی

کاریکاتور ابوبکر البغدادی

انگلیس نیز سطح هشدار امنیتی خود را به بالاترین سطح افزایش داد.کاخ سفید نیز این حمله را محکوم کرده است.

/ایسنا

Share