کاهش بیکاری در گیلان با توسعه ی شرکت های دانش بنیان و طرح های تحقیقاتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دکتر نجفی با اشاره به اینکه در ۱۵ ماه گذشته گیلان در رتبه ی دوم استانهای بیکار قرار داشت گفت: اگر چه در چند ماهه گذشته وضعیت استان بهبود یافته و به رتبه ی هشتم و نهم ارتقاء یافته امّا اصلاً از این وضعیت راضی نیستم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دو طرح عمرانی با حضور استاندار گیلان و وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری صبح امروز در دانشگاه گیلان به بهره بردار رسید.

jpg2964ساختمان کلاسهای آموزشی که توسط نیکوکار دانشگاه ساز دکتر میرجعفر ابریشم چیان با ۲۳ کلاس به مساحت ۳۲۰۰ مترمربع ساخته شده است و سالن ورزشی فجر ۲ به مساحت ۱۴۳۰ مترمربع دو طرحی بودند که صبح امروز با حضور دکتر نجفی و دکتر فرهادی به بهره برداری رسیدند.

 استاندار گیلان در مراسم بهره برداری از این طرح ها با قدردانی از خیر دانشگاه ساز دکتر میرجعفر ابریشم چیان گفت : همه ی ما باید چنین روز بزرگی را که خالق آن خیرانی همچون ایشان هستند را قدر بدانیم.

 دکتر نجفی در ادامه با اشاره به اینکه در بحث توسعه ی کمی دانشگاهها اقدامات بسیار خوبی پس از پیروزی انقلاب شکل گرفت گفت : ما نیازمند آن هستیم که توسعه کیفی دانشگاه را نیزبه همان اندازه  افزایش دهیم.

وی با اشاره به تحصیل هزار دانشجوی دکتری در دانشگاه گیلان افزود : از دانشگاه گیلان می‌خواهم در زمینه ی توسعه ی کیفی اهتمام جدی داشته باشند.

دکتر نجفی افزود : اگر چه استفاده از تحقیقات بنیادی در حل مسائل و معضلات جامعه و استان روند رو به بهبودی در دانشگاه داشته است امّا این انتظار می رود که در زمینه ی حل مشکلات اساسی استان همچون پسماند، صنعت و کشاورزی دانشگاه ها مشارکت بیش تری داشته باشند.

 دکتر نجفی با اشاره به امضاء تفاهم نامه با دانشگاه آزاد در زمینه ی مدیریت پسماند گفت : این قابلیت در استان برای بهره گیری از توان دانشگاه ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه در این راستا در گیلان نیز امکانات خود را در اختیار دانشگاه ها قرار داده ایم گفت : از وزارت علوم می خواهیم در زمینه بروز کردن امکانات و تجهیزات و افزایش بودجه های تحقیقاتی دانشگاه‌های استان کمک کنند.

وی با اشاره به اهمیت توجه ی بیش تر به پارک های علم و فناوری گفت : بخشی از برنامه ی جبران بیکاری در استان از طریق ایجاد و گسترش شرکت های دانش بنیان انجام می پذیرد.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه در ۱۵ ماه گذشته گیلان در رتبه ی دوم استانهای بیکار قرار داشت گفت: اگر چه در چند ماهه گذشته وضعیت استان بهبود یافته و به رتبه ی هشتم و نهم ارتقاء یافته امّا اصلاً از این وضعیت راضی نیستم.

 وی با اشاره به تحصیل ۱۴۰ هزار دانشجو در گیلان افزود : بی شک اگر زمینه برای توسعه ی شرکت های دانش بنیان و طرح های تحقیقاتی و فناوری فراهم شود این فاصله کمتر خواهد شد.

وی همچنین از اجرای طرح های فارغ التحصیل یک مهارت در استان خبر داد و گفت : این طرح با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای در دانشگاه ها و مدارس برای ایجاد فرصت های شغلی در حال انجام است.

استاندار همچنین تعامل بیش تر دانشگاه گیلان با دانشگاههای کشورهای حاشیه ی دریای خزر و قفقاز را خواستارشد و گفت : باتوجه به توانمندی های بالای این دانشگاه از وزارت علوم می خواهیم از این تعاملات حمایت کند.

Share