پیگیری پرداخت مساعده و تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان چای

پرداخت مساعده و وام بلاعوض به خسارت ديدگان چاي در حال پيگيري است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،دکتر محمد علی نجفی درحاشیه سفر به املش در گفتگو با خبرنگاران در خصوص پرداخت مساعده وبلاعوض به خسارت دیدگان چای اظهار داشت :درجلساتی که به همراه نمایندگان مردم استان وجمعی از مدیران در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی برگزار شد مسولان این سازمان قول مساعد دادند و همچنین مقرر گردید سازمان چای موضوع مساعده و تسهیلات بلاعوض و هرس چای را با جدیت پیگیری کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،استاندار گیلان در املش گفت: پرداخت مساعده و تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان چای در حال پیگیری است.پرداخت مساعده و وام بلاعوض به خسارت دیدگان چای در حال پیگیری است

دکتر محمد علی نجفی درحاشیه سفر به املش در گفتگو با خبرنگاران در خصوص پرداخت مساعده وبلاعوض به خسارت دیدگان چای اظهار داشت :درجلساتی که به همراه نمایندگان مردم استان وجمعی از مدیران در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی برگزار شد مسولان این سازمان قول مساعد دادند و همچنین مقرر گردید سازمان چای موضوع مساعده و تسهیلات بلاعوض و هرس چای را با جدیت پیگیری کند.

وی با بیان اینکه توصیه بنده به چایکاران این است تا از فرصت مساعد هوا در جهت اصلاح باغات خود تلاش کنند  اظهار داشت : با توجه به  بارندگی های اخیر و وجود آب در مزارع و مساعد بودن هوا برنج کاران عزیز نسبت به انجام شخم  مزارع اهتمام لازم را داشته باشند.

دکتر نجفی همچنین مردمان املش را مردمانی سخت کوش ، متدین و پرتلاش توصیف کرد و بر لزوم توجه و اهتمام مسئولین در جهت توسعه این شهرستان تاکید کرد .

وی هدف از حضور خود در املش را بررسی پروژه های شهرستان و نحوه خدمات رسانی مسئولین و دیدار با مردم عنوان کرد و افزود : افتتاح یک واحد آموزشی و طرح گاز رسانی روستایی و بازدید از بیمارستان ۳۲ تخته خوابه املش و همچنین جاده ی املش به شلمان از جمله برنامه هایی بود که در سفر به این شهرستان انجام پذیرفت.

وی با اشاره به بازدید خود از مناطق خسارت دیده از سیلاب‌های چند ماه اخیر شهرستان املش نیز گفت : معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیریت ستاد حوادث غیر مترقبه استان موظف شدند تا در جهت بازسازی نقاط حادثه دیده اقدامات لازم را انجام دهند.

پرداخت مساعده و تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان چای در حال پیگیری استاستاندار گیلان  با اشاره به آسفالت برخی راههای  روستایی منتهی به شهر اظهار داشت :  مسئولین امر مکلف شدند تا در جهت اجرای هر چه سریعتر آن از اهتمام لازم برخوردار باشند .

وی گفت : بعد از شهرستان شدن املش متاسفانه این شهرستان از وجود اداره اوقاف در آن بی بهره لذا مدیر کل اوقاف استان قول دادند  تا در طی یک هفته آینده نسبت به راه اندازی اداره اوقاف در این شهرستان اقدام کنند .

دکتر نجفی  اظهار داشت :حسب درخواست ها و پیگیریهای نماینده و فرمانداراین شهرستان در خصوص احداث ساختمان نیروی انتظامی شهرستان املش الحمدا… با حمایت جدی فرماندهی نیروی انتظامی کشور مقرر گردید تا بودجه ای در این خصوص اختصاص یابد ودر زمینه مشکل تامین منابع مالی زمین نیز قول مساعد دادیم تا منابع مالی آن تامین گردد .

وی در خصوص چهار خطه کردن محور املش به شلمان نیز گفت : علی رقم اقدامات خوبی که در جهت اجرای این پروژه صورت گرفته اما هنوز بخش اعظمی از این پرژه به علت محدودیت اعتبارات باقی مانده و رقمی برای سال جاری پیش بینی گردید و تخصیص اعتبارآن نزدیک به ۵۰ درصد اتفاق افتاده و باید تلاش کنیم تا تخصیص اعتبار آن در سال جاری نیزکامل شود.

استاندار افزود : همچنین مقرر گردید تا بخشی از اعتبارات آن را به رغم اینکه پروژه ملی است از محل اعتبارات استانی تامین گرددتا انشاء ا… هر چه سریعتر شاهد افتتاح این پروژه مهم باشیم

گفتنی است در سفر استاندار گیلان همچنین مدرسه شش کلاسه ابتدایی شهیدشیرودی املش با زیربنای ۳۸۶مترمربع با اعتباری معادل ۱۷۱میلیون تومان از محل مقاوم سازی نوسازی مدارس و پروژه گاز رسانی به روستای ۸۲خانوری یوسف آباد و شبخوس پهلو از بخش مرکزی املش با صرف اعتباری بالغ بر۱۰۰میلیون تومان با خط انتقال ۴کیلومتر به بهره برداری رسید.
بر اساس این گزارش، بازدید از بیمارستان ۳۲ تختخوابی املش ،جاده املش به شلمان  ومناطق خسارت دیده از سیل از دیگر برنامه هایی بود که استاندار گیلان از نزدیک بازدید کرد.

پرداخت مساعده و تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان چای در حال پیگیری است jpg2870 jpg2871 jpg2873 jpg2874

Share