ورود رسمی داعش به جنوب افغانستان

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا یکی از فرماندهان ارتش افغانستان می گوید، گروه تروریستی داعش فعالیت خود را در جنوب افغانستان با عضو گیری و درگیری با شبه نظامیان طالبان آغاز کرده است. فرمانده لشگر ۲۱۵ ارتش افغانستان به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت: داعش در ایالت هلمند در جنوب افغانستان، فعالیت […]

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا یکی از فرماندهان ارتش افغانستان می گوید، گروه تروریستی داعش فعالیت خود را در جنوب افغانستان با عضو گیری و درگیری با شبه نظامیان طالبان آغاز کرده است.

فرمانده لشگر ۲۱۵ ارتش افغانستان به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت۲۶۱۲۶۰۵_۹۰۵: داعش در ایالت هلمند در جنوب افغانستان، فعالیت خود را با عضوگیری و درگیری با شبه نظامیان طالبان در این منطقه آغاز کرده است.وی افزود: فردی موسوم به ملا عبد الرئوف با ادعای نمایندگی داعش در منطقه ، در حال ساماندهی گروهی از هواداران داعش است. وی مردم سراسر ایالت هلمند را به ملحق شدن به این گروه فرا می خواند.

این فرمانده ارشد ارتش افغانستان با اشاره به درگیری هواداران طالبان با هواداران داعش در این منطقه گفت: طالبان به مردم درباره پیوستن به گروه داعش هشدار داده است.

بر پایه این گزارش حدود ۲۰ نفر در درگیری های داعش با طالبان درجنوب افغانستان، کشته شدند.

عبد الرئوف از زمان سرنگونی رژیم طالبان در گوانتانامو زندانی بود.

ارتش افغانستان پس از ۱۳ سال از اشغال این کشور، در دوم ماه میلادی جاری مسئولیت کامل امنیت کشور را از نیروهای نظامی خارجی تحویل گرفت.

پیش از این نیز خبرهایی از فعالیت داعش در ولایت هلمند منتشر شده بود.

در ویدئویی که چند روز پیش منتشر شده است، چند شبه نظامی افغانستانی و پاکستانی که برخی از آنها از فرماندهان اسبق طالبان هستند، مثل شهیدالله شهید سخنگوی اسبق تحریک طالبان پاکستان با ابوبکر البغدادی سرکرده داعش بیعت می کنند و سپس یک نظامی پاکستانی را سر می برند.

Share