نامه رئیس سازمان بازرسی به سران قوا درباره ۴.۱ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس سازمان بازرسی در نامه‌ای به سران قوا اعلام کرد: بانک مرکزی ۲۶ اسفند سال گذشته ۴.۱ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کرده و در پایان فروردین ۹۳ با تنظیم سند اصلاحی وجوه برداشت شده را به تاریخ روز برداشت به صندق واریز کرده است.

seraj784540به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس سازمان بازرسی در نامه‌ای به سران قوا اعلام کرد: بانک مرکزی ۲۶ اسفند سال گذشته ۴.۱ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کرده و در پایان فروردین ۹۳ با تنظیم سند اصلاحی وجوه برداشت شده را به تاریخ روز برداشت به صندق واریز کرده است.

در متن این نامه آمده است: با توجه به خبرهای منتشره در رسانه‌ها پیرامون برداشت و یا عدم برداشت مبلغ حدود ۴.۱ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی توسط بانک مرکزی، موضوع توسط هیئت نظارت صندوق توسعه ملی مورد بررسی قرار گرفت که اهم آن به شرح زیر است.

در ادامه این نامه آمده است: بانک مرکزی مبلغ مزبور را در تاریخ ۲۰۱۴/۳/۱۷ (۱۳۹۲/۱۲/۲۶) از حساب‌های صندوق توسعه ملی برداشت و با توجه به پیگیری‌های به‌عمل‌آمده متعاقباً در پایان فروردین‌ماه ۱۳۹۳ با تنظیم سند اصلاحی وجوه برداشت‌شده را به تاریخ روز برداشت به حساب‌های ارزی صندوق توسعه ملی واریز کرده است.
/تسنیم

Share