فساد اقتصادی همچنان در حال تکرار است/ هنوز ریشه فساد را نسوزانده‌ایم

وزارت ارشاد توانسته است به خوبی نقش نظارتی خود را بر ناشران و کتابفروشان ایفا کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا زمانی یک میلیارد تومان اختلاس خیلی بزرگ بود، بعد رقم این اختلاس‌ها به ۳ هزار و بعد از آن ۳۰ هزار و در نهایت به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید، بر این اساس فساد اقتصادی هم در حال تکرار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا زمانی یک میلیارد تومان اختلاس خیلی بزرگ بود، بعد رقم این اختلاس‌ها به ۳ هزار و بعد از آن ۳۰ هزار و در نهایت به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید، بر این اساس فساد اقتصادی هم در حال تکرار است.

jafarzadeG_6747 (2) غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص مبارزه با فساد اقتصادی و اینکه دولت اعلام کرده برخورد با فساد باید علنی باشد، اظهار کرد: موضوع مهم در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی شناسایی ریشه‌های فساد است و تنها با اشد مجازات یک مفسد ریشه‌های فساد سوزانده نمی‌شود و از همان منشا فساد دیگری بروز می‌یابد.

وی با بیان اینکه به شدت اصرار بر ریشه‌یابی مفاسد اقتصادی دارم، افزود: تقاضای ما از مجموعه قوه قضائیه در مورد مبارزه با مفاسد این است که ابتدا با مفسدان در چارچوب قانون برخورد شود و به شدت اصرار بر ریشه یابی اینگونه مفاسد و اینکه کجای کار نشتی دارد که فساد رخ می‌دهد تلاش کنند و برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات تدبیر لازم را در پیش گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تکرار فسادهای اقتصادی وجه خوشی در بین مردم ندارد، گفت: زمانی یک میلیارد تومان اختلاس خیلی بزرگ بود، بعد رقم این اختلاس‌ها به ۳ هزار و بعد از آن ۳۰ هزار و در نهایت به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید، بر این اساس فساد اقتصادی هم در حال تکرار است و هم روز به روز بزرگ‌تر می‌شود و این نشان‌دهنده این است که تاکنون تدبیری برای جلوگیری از تکرار فساد صورت نگرفته و به اصطلاح هنوز ریشه فساد را نسوزانده‌ایم.

جعفرزاده بیان کرد: تنها کاری که در برخورد با مفاسد اقتصادی انجام شده این است که یک تعداد غده‌های سرطانی را بیرون کشیده‌ایم و اصل ریشه سرطان هنوز باقی مانده و جلوی تکثیر، توزیع و رشد فساد اقتصادی را هنوز نگرفته‌ایم و این کاری است که در مبارزه با مفاسد اقتصادی باید انجام گیرد.

نماینده مردم رشت گفت: باید بررسی کرد چرا این اختلاس‌ها و کلاهبرداری‌ها بوجود آمد، حال چه در دولت‌های قبلی و چه در دولت‌های فعلی هر کسی که چارچوب سلامت نظام مالی و پولی کشور را رعایت نکند باید با آن برخورد شود و قبل از آن ریشه‌یابی اولویت دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با یادآوری پرونده فساد بابک زنجانی، ادامه داد: پدیده بابک زنجانی یک اتفاق تلخ تاریخی بود چراکه این فرد که شناسنامه و مدارک تحصیلی‌اش جعلی بود و هنوز برای ما مشخص نیست که این آدم فرزند چه کسی است چندین میلیارد دلار پول کشور را برداشت و رفت و ما نفت‌مان را به دست او سپرده بودیم.

وی تاکید کرد:فساد بابک زنجانی هم برای دستگاه دولتی و قضایی و به طور کلی برای نظام یک اتفاق تلخ تاریخی بود و نگرانی که در این رابطه وجود دارد این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که این حوادث تلخ تکرار نشوند بنابراین باید عقبه و رابطین فسادهای اقتصادی مشخص و شناسایی شوند تا چنین اتفاقاتی دوباره تکرار نشود.
/خانه ملت

Share