عملیات سرلشکر سلیمانی علیه داعش امشب پخش می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مستند«مثلث مرگ» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مرتضی شعبانی امشب ساعت ۲۰:۱۰ از شبکه یک روی آنتن می‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مستند«مثلث مرگ» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مرتضی شعبانی امشب ساعت ۲۰:۱۰ از شبکه یک روی آنتن می‌رود.

این مستند درباره عملیات عاشورا در عراق است که منجر به آزادسازی منطقه «جرف الصخر» از اشغال تکفیریهای داعش و القاعده شد، منطقه ای که در جنوب بغداد و IMG15290640.jpgشمال کربلا قرار دارد.

عملیات عاشورا به فرماندهی سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی سپاه قدس در مهر۱۳۹۳ در برابر نیروهای داعش انجام شد و به آزادی شهر جرف الصخر انجامید.

در عملیات عاشورا که منجر به آزادسازی دروازه بغداد، نجف و کربلا شد، ۴۰ نفر از نیروهای آموزش‌ دیده داعش و بیش از۲۰۰ عنصر میدانی این گروهک تکفیری تروریستی به هلاکت رسیدند و۲۳۰ کارت نیروهای نفوذی آنها کشف و لیست رابط‌های داعش برای ۱۳۶ بمب‌گذاری نیز افشا شد.

بدنبال بازپس گیری این شهر، شورای استانی بابِل اعلام کرد که از این پس نام شهر را از جرف الصخر به معنای ساحل سنگی به جرف النصر به معنای ساحل پیروزی عوض می‌کند. این منطقه از سال ۲۰۰۳ محل جولان تروریست‌ها بوده و حتی آمریکایی‌ها در طول ۹ سال اشغال عراق نیز نتوانسته بودند یا شاید هم نخواسته بودند آن را پاکسازی کنند.

مصطفی سیفی فیلمبردار، حسن وزیرزاده تدوینگر، محمدحسین محمودیان نریتور و مجید ذوالفقاری نویسنده، از عوامل تولید این مستند ۳۳ دقیقه ای هستند. مستند مثلث مرگ کاری از گروه حماسه و دفاع شبکه یک است که  فردا دوشنبه ساعت۲۰:۱۰ از این شبکه پخش خواهد شد.
/نسیم

Share