سفر وزیر علوم به گیلان بدون هماهنگی قبلی با نمایندگان گیلان صورت گرفته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ از سفر وزیر علوم به استان گیلان که بدون هماهنگی قبلی با نمایندگان این استان در مجلس صورت گرفته انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ از سفر وزیر علوم به استان گیلان که بدون هماهنگی قبلی با نمایندگان این استان در مجلس صورت گرفته انتقاد کرد.
جبار کوچکی‌نژاد ٬ از سفر وزیر علوم به استان گیلان که بدون هماهنگی قبلی با نمایندگان استان گیلان در مجلس صورت گرفته انتقاد کرد و گفت: نمایندگان استان گیلان تمایل داشتند که وزیر علوم٬ تحقیقات و فناوری را در استان ببینند و مشکلات دانشگاهی را با وی در میان بگذارند.

kochaki_4625 (6)نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه مراکز دانشگاهی استان گیلان ۳ هزار پرسنل و هیات علمی و همچنین ۴۰ هزار دانشجو در مراکز دولتی و غیردولتی دارد٬ افزود: انتظار ما از وزیر علوم توجه به مشکلات علمی استان و هماهنگی با نمایندگان استان گیلان در مجلس قبل از سفر بود تا بدین ترتیب زمینه حضور دانشجویان در محفلی برای درمیان گذاشتن مشکلاتشان با وزیر فراهم شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: متاسفانه بدون اینکه وزیر هماهنگی با نمایندگان استان گیلان داشته باشد امروز به این استان سفر کرده و بازدیدی از دانشگاه گیلان داشته است که به طور حتم این دانشگاه نمی‌تواند مشکلات تمام مراکز آموزش عالی استان را نشان دهد.

وی افزود: ضعف شدید مدیریتی، استان گیلان را جزو عقب مانده ترین استان های کشور در بحث کیفیت و کمیت علمی قرار داده که باید این موضوعات مورد توجه وزیر علوم باشد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه در استان گیلان که آمار باسوادی بالای ۹۸ درصد بوده و اکثر جوانان به دنبال تحصیلات تکمیلی هستند٬ گفت: اما به علت ظرفیت کمی که وزارت علوم برای پذیرش این استان در نظر گرفته بسیاری از دانشجویان مجبورند در جای دیگر تحصیل کنند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: امیدواریم که وزیر علوم٬ تحقیقات و فناوری سفر دیگری به استان گیلان داشته باشد تا به این ترتیب با وقت کافی بتوانند درد و دل‌های دانشجویان و جامعه علمی استان را شنیده و برای بهبود فضای علمی کشور تلاش کنند./خانه ملت

Share