روایت تلاش یک آقازاده برای گرفتن کارت معافیت جعلی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،معاون قضایی دیوان عدالت اداری ماجرای رجوع برادر یکی از مدیران به وی به منظور گرفتن کارت معافیت جعلی برای فرزندش را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،معاون قضایی دیوان عدالت اداری ماجرای رجوع برادر یکی از مدیران به وی به منظور گرفتن کارت معافیت جعلی برای فرزندش را تشریح کرد.

sarbaziحجت الاسلام موسی قربانی اظهارداشت: زمانی که نماینده مجلس شورای اسلامی بودم، فردی که برادر یکی از مدیران بود، پیش من آمد و خیلی صمیمانه گفت کارهای معافیت از خدمت حسین جان(پسرش) انجام شده و فقط باید پزشک تایید کند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: این فرد از من خواست پسرش را برای تایید معافیت از خدمت‌اش به یک پزشک معرفی کنم. نه تنها جواب مثبت ندادم بلکه بلافصله به نیروی انتظامی نامه نوشتم و موضوع را گزارش کردم.

قربانی اضافه کرد: متاسفانه تعدادی در این مملکت خیلی راحت خود را از همه چیز مستثنی می‌کنند در حالی که همین خدمت سربازی، یکی از بزرگترین و با ارزش‌ترین خدمت‌هاست. رسانه ها باید این دسته از افراد را رسوا کنند تا جرات چنین‌ کارهایی نداشته باشند.

معاون قضایی رییس دیوان عدالت اداری درباره آخرین وضعیت پرونده حسین ماهینی بازیکن پرسپولیس تهران که از تصمیم سازمان نظام وظیفه مبنی ابطال کارت معافیت‌اش به دیوان عدالت اداری شکایت کرده است گفت: با توجه به اینکه در این پرونده دستور موقت صادر نشده است، رسیدگی به آن قدری زمان می برد و در نوبت رسیدگی خواهد شد. البته اگر تبادل لایحه صورت گیرد، قاضی می‌تواند رای را صادر کند.

کارت معافیت از خدمت نزدیک به ۴۰ بازیکن فوتبال به دلیل جعلی بودن یا ابهام در معافیت از خدمت‌شان از سوی سازمان نظام وظیفه ابطال شده است. از این تعداد دو نفر از بازیکنان یعنی حسین ماهینی بازیکن پرسپولیس و سروش رفیعی بازیکن فولاد خوزستان نسبت به تصمیم سازمان نظام وضیفه به دیوان عدالت اداری شکایت کردند.

حسین ماهینی اولین بازیکنی بود که در این ارتباط شکایتی را در دیوان عدالت اداری مطرح کرد. شعبه رسیدگی کننده به پرونده با درخواست وی مبنی بر صدور دستور موقت مخالفت کرد و پرونده برای رسیدگی ماهوی در نوبت قرار گرفت. به گفته علی اکبر بختیاری مدیر کل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری، در این پرونده تبادل لایجه صورت گرفته اما هنوز رای صادر نشده است.

دیگر بازیکنی که نسبت به تصمیم سازمان نظام وظیفه مبنی بر ابطال کارت معافیت از خدمت‌اش به دیوان عدالت اداری شکایت کرد، سروش رفیعی بازیکن فولاد خوزستان بود. این بازیکن نیز مانند حسین ماهینی از شعبه رسیدگی کننده درخواست صدور دستور موقت کرده بود که بر خلاف مورد قبلی، با درخواست وی موافقت شد. بختیاری، علت موافقت با درخواست رفیعی را نوع معافیت وی خواند و گفت: این بازیکن بر خلاف موارد قبلی، ادعا کرده بود به دلیل مشکلات پدرش، معافیت کفالت گرفته است.

رفیعی هر چند، با صدور دستور موقت از سوی دیوان عدالت به بازی در فولاد خوزستان مشغول شد اما پرونده وی خارج از نوبت در دستور رسیدگی شعبه دیوان قرار گرفت و در نهایت، شعبه رسیدگی کننده شکایت رفیعی را رد و ابطال کارت معافیت وی را تایید کرد./تسنیم

Share