دولت به دنبال راهکاری برای پرداخت بدهی به شرکت‌های تولید برق/احداث نیروگاه‌ سیکل ترکیبی اولویت وزارت نیرو است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا معاون اول رییس جمهور در مراسم افتتاح فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر گفت: تولید کنندگان برقی که مطالباتی از وزارت نیرو دارند بدانند که دولت در شرایط استثنایی و سختی قرار گرفته و امیدوارم بتوانیم راهکاری برای رفع این مشکل پیدا کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا معاون اول رییس جمهور در مراسم افتتاح فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر با اشاره به بدهی دولت به بخش خصوصی و شرکت‌های تولیدکننده برق گفت: تولید کنندگان برقی که مطالباتی از وزارت نیرو دارند بدانند که دولت در شرایط استثنایی و سختی قرار گرفته و امیدوارم در کارگروهی که مربوط به این موضوع است بتوانیم راهکاری برای رفع این مشکل پیدا کنیم.

jahangigi_6622 دکتر اسحاق جهانگیری با قدردانی از گروه مپنا برای انجام این کار بزرگ از بخش خصوصی کشور دعوت کرد تا نسبت به سرمایه گذاری در صنعت برق اقدام کند.

معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: وزارت نیرو در شرایط سختی قرار داد و وزیر نیرو در بیشتر جلسات موضوع بدهی به شرکت‌های تولید کننده برق و پیمانکاران را به عنوان یک مشکل جدی مطرح می‌کند تا برای حل آن راهکاری پیدا شود.

دکتر جهانگیری ادامه داد: در دولت گذشته از شرکت‌های تولیدکننده برق و شرکت‌های آب پول‌هایی گرفته می‌شد تا برای پرداخت یارانه‌ نقدی به مردم هزینه شود اما از سال گذشته و در دولت تدبیر و امید این روند متوقف شد و تصمیم گرفتیم از شرکت های آب پولی نگیریم و از بخش برق نیز میزان دریافت را کاهش داده‌ایم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ضرورت افزایش ظرفیت تولید برق کشور خاطرنشان کرد: باید سالانه ۵۰۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کنیم و برای این منظور لازم است که همواره ایجاد ظرفیت ۱۵۰۰۰ مگاوات را در دست انجام داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و توانمندی کشور برای ساخت این نیروگاه‌ها گفت: احداث این نیروگاه‌ها از اولویت های وزارت نیرو است؛ چرا که هم ظرفیت تولید برق را افزایش می‌دهد و هم از نظر زیست محیطی مطلوب تر است.

همزمان با افتتاح فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر ، پست برق ۶۳/۲۳۰ کیلوولت شهید عضدی رشت نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

Share