برگزاری جلسات انتخاباتی خلاف قانون است و مدیران حق حضور در این جلسات را ندارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرماندار تالش گفت: برپایی هرگونه جلسات و تحرکات انتخاباتی در تالش خلاف قانون است و مدیران دستگاه‌ها به گونه‌ای عمل کنند که ذهنیت ایجاد نشود با کاندیدای خاصی در حال فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرماندار تالش گفت: برپایی هرگونه جلسات و تحرکات انتخاباتی در تالش خلاف قانون است و مدیران دستگاه‌ها به گونه‌ای عمل کنند که ذهنیت ایجاد نشود با کاندیدای خاصی در حال فعالیت هستند.

fath-1  علی فتح‌اللهی عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) و پشتیبانی مردم به ثمر رسید و خون شهدای انقلاب اسلامی نهال نوپای انقلاب را به درختی تنومند تبدیل کرد.

وی با تاکید بر ضرورت گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، افزود: امسال برنامه‌های دهه مبارک فجر باید متفاوت‌تر از سال‌های گذشته باشد و با توجه به شرایط خاص فعلی کشور نیاز است که هوشیار باشیم و بتوانیم با برنامه‌های خوب برای اعتلای نظام پربرکت گام‌های اساسی و عملی برداریم.

فرماندار تالش با قدردانی از تلاش مسئولان تصریح کرد: امروز یک تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی منعقد کردیم تا بتوانیم در بحث توسعه راه‌های روستایی تالش اقدام‌های اساسی صورت گیرد.

وی ادامه داد: قرارداد آسفالت ۱۵ کیلومتر از راه روستایی کیش‌دیبی بخش مرکزی تالش به طرف منطقه تاریخی و گردشگرپذیر سوباتان واقع در کرگانرود با وزارت راه و شهرسازی، استانداری، اداره کل راه و شهرسازی و فرمانداری این شهرستان بسته شد.

فتح‌اللهی با اشاره به اینکه از ۵۳ کیلومتر راه‌های روستایی تالش هر سال حدود ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر آسفالت می‌شد، گفت: با پیگیری‌های مثبت شرایطی فراهم شد تا برای اعتلای عمران و آبادانی شهرستان‌ اقدام‌های بهتری در زمینه آسفالت راه‌های روستایی انجام شود.
وی از اختصاص میانگین ۷۵ درصد اعتبارات اجرایی دستگاه‌ها در سال جاری تاکنون خبر داد و اضافه کرد: در ۹ ماه گذشته اختصاص اعتبار ۱۸ درصد بود و امسال به ما قول اختصاص ۱۰۰ درصد اعتبار داده شده است.
فرماندار تالش درباره گازرسانی روستاهای این شهرستان افزود: طبق مصوبه مجلس شرکت گاز موظف است تا پایان سال ۹۵ از بند «ق» تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار را گازرسانی کند.
وی  با بیان اینکه نباید در شورای اداری از یکدیگر تعریف کنیم، گفت: باید نقاط ضعف خود را شناسایی کنیم و برای برطرف شدن آن نقطه ضعف گام برداریم.

فتح‌اللهی موضوع اشتغال را مهم دانست و افزود: تالش از نظر اشتغال شرایط مناسب را ندارد در حالی با این همه ظرفیت نباید بیکار داشته باشد.دیارمیرزا

وی برگزاری جلسات با عنوان انتخابات را از نظر قانونی خلاف دانست و یادآور شد: هیچ کدام از مدیران دستگاه‌های اجرایی حق ندارند از فضا و امکانات دولتی و اداری و مسئولیت خود به گونه‌ای عمل کند که ذهنیت ایجاد شود فلان اداره، تشکیلات و دستگاه با برخی کاندیدا در حال فعالیت است.
فرماندار تالش با تاکید بر اینکه مدیران حق حضور در هیچ‌کدام از جلساتی که شائبه ذهنی ایجاد می‌کند را ندارند، خاطرنشان کرد: ما کارمندان دولت وظیفه داریم انتخابات صحیح، سالم، پاک و در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و ضوابط و مقررات که اعلام می‌شود را برگزار کنیم و غیر از این وظیفه‌ای نداریم.
وی با اشاره به اینکه با هرگونه تحرکات انتخاباتی برخورد می‌شود، متذکر شد: مسئولیتی که در دست ماست امانت بوده و باید برای خدمت به مردم استفاده کنیم و اگر این امر را سرلوحه کار خود قرار دهیم مشکلات برطرف می‌شود.

/فارس

Share