الماسخله:لیگ یک درحد لیگ افغانستان است/بهروان:لیگ افغانستان را ندیده‌ام شاید او دیده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس هیات فوتبال استان گیلان با انتقاد از نحوی برگزاری رقابت های لیگ دسته یک، سطح برگزاری این مسابقات را در حد لیگ افغانستان دانست.بهران نیز گفت:من لیگ افغانستان را ندیده‌ام که بتوانم مقایسه کنم شاید الماسخاله لیگ افغانستان را دیده که مقایسه کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس هیات فوتبال استان گیلان با انتقاد از نحوی برگزاری رقابت های لیگ دسته یک، سطح برگزاری این مسابقات را در حد لیگ افغانستان دانست.

۲۰۱۱۱۱۱۰۱۸۵۷۲۷_۸۰۹۰-۰-lig 1ppppp  قربانعلی الماسخاله رئیس هیات فوتبال استان گیلان با گلایه از برگزاری مسابقات لیگ دسته یک کشور گفت: متاسفانه همه نگاه‌ها در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال معطوف شده به لیگ برتر و به لیگ دسته یک هیچ توجهی نمی‌شود این در حالی است که از بین همین تیم‌های لیگ یک قرار است دو تا سه تیم راهی لیگ برتر شوند و سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال موظف هستند معیارهای برگزاری لیگ برتر را در لیگ یک نیز اعمال کنند.

رئیس هیات فوتبال استان گیلان در ادامه گفت: از هر زاویه‌ای که نگاه می‌کنیم برگزاری لیگ یک دچار مشکل است. از بحث رسانه‌ای، امنیتی، توپ‌ها، بلیت فروشی و … متاسفانه این وضعیت باعث شده سطح برگزاری این مسابقات همانند لیگ افغانستان شود. در این سال‌ها شاهد کمترین مشکل امنیتی در لیگ برتر بوده‌ایم چون برای بحث امنیتی لیگ برتر بر اساس استاندارد کنفدراسیون فوتبال آسیا عمل می‌کنیم اما هر هفته در لیگ یک و لیگ دو شاهد درگیری و چاقو کشی هستیم به نظر من این مشکل از دستگاه امنیتی نیست بلکه سازمان لیگ و فدراسیون نتوانسته‌اند تعریف درستی از برگزاری این بازی‌ها داشته باشند.

الماسخاله با گلایه از عدم پاسخگویی سازمان لیگ گفت: من رییس هیات فوتبال استان گیلان و عضو تشکیلات فوتبال این کشور هستم نامه زده‌ام برای سازمان لیگ که وضعیت بلیت فروشی را روشن کنند یا به ما بلیت بدهند یا اجازه بدهند ما خودمان بلیت چاپ کنیم اما آقایان جواب ما را هم نمی‌دهند که این رفتار بسیار ناراحت کننده است.

وی در خصوص شرایط حال حاضر فوتبال گفت: متاسفانه افرادی که همیشه خود را در زیر سایه رشته فوتبال می ‌دیدند الان تصمیم گیرنده فوتبال شده‌اند و در تمام امور دخالت می‌کنند و فوتبال ستیزی را رواج می‌دهند و می‌بینید در این مدت چه اتفاقاتی در فوتبال رخ داده است متاسفانه فوتبال ما تاثیر پذیر از شرایط اقتصادی شده و به‌جای اینکه صنعت فوتبال را توسعه دهیم و از آن کسب در آمدکنیم افرادی را از صنعت می‌اوریم که فوتبال را اداره کنند و حتی تیم‌های بزرگ کشور را به دست آنها می‌دهیم.

بهروان: من لیگ افغانستان را ندیده‌ام شاید الماسخاله دیده باشد/ مخالف تمدید زمان نقل و انتقالات هستم
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: من لیگ افغانستان را ندیده‌ام شاید الماسخاله دیده که آن را با لیگ ما مقایسه می‌کند.

 بهروان: من لیگ افغانستان را ندیده‌ام شاید الماسخاله دیده باشد

غلامرضا بهروان ، در مورد پیوستن محمد غلامی به پدیده گفت: همانطور که قبلا هم گفتم تا زمانی که وضعیت باشگاه راه‌آهن به طور نهایی مشخص نشده باشد بازیکنی از این باشگاه نمی‌تواند جدا شود و اگر غلامی هم به پدیده رفته باشد قراردادش در سازمان لیگ ثبت نمی‌شود تا تکلیف راه‌آهن مشخص شود. بعد از مشخص شدن تکلیف باشگاه‌ها باید با هم توافق کنند نه اینکه بازیکن خودش قراردادش را فسخ کند و به باشگاه دیگری برود.

وی در مورد احتمال تمدید زمان نقل و انتقالات نیم‌فصل گفت: به عنوان رئیس کمیته مسابقات مخالف تمدید نقل و انتقالات هستم. من دوست دارم همان برنامه‌ای که اعلام شد اجرا شود و فکر می‌کنم مدت‌ زمان نقل و انتقالات کافی بوده است. هرچند در مورد نقل و انتقالات کمیته نقل و انتقالات تصمیم‌گیرنده است.

بهروان در مورد اینکه الماسخاله رئیس هیات فوتبال گیلان لیگ یک ایران را در حد لیگ افغانستان دانسته بود گفت: نمی‌دانم ایشان در چه موردی این مسئله را گفته‌اند اگر بحث کیفیت مسابقات است که مربوط به باشگاه‌هاست و تمریناتی که انجام می‌دهند. اگر بحثشان در مورد شرایط برگزاری و امنیتی مسابقه است که باید بگویم در این مورد هم هیات فوتبال میزبان و باشگاهی که میزبانی را برعهده دارد مسئول هستند. من لیگ افغانستان را ندیده‌ام که بتوانم مقایسه کنم شاید الماسخاله لیگ افغانستان را دیده که مقایسه کرده است.

بهروان در مورد اینکه بخشی از گلایه‌های الماسخاله مربوط به چاپ بلیت مسابقات لیگ یک است گفت: الماسخاله عزیز و بالای سر ما اما به برخی از هیات‌ها از جمله هیات فوتبال گیلان، مازندران این مجوز را دادیم که بلیت برای مسابقات لیگ یک و دو و سه چاپ کنند. من خودم به الماسخاله به طور شفاهی گفتم که بروید و بلیت چاپ کنید اما اگر ایشان بحث مکاتبات را دارند که مکاتبات آنها با کمیته مسابقات نیست و با دبیر سازمان لیگ است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات فوتبال ما این است که اکثریت باشگاه‌ها به تعهدات مالی خود در قبال بازیکنان عمل نمی‌کنند. این مسئله در باشگاه‌های استان گیلان هم دیده می‌شود حتی در لیگ برتر هم ما این مشکل را داریم و وقتی باشگاه‌ها نمی‌توانند به تعهدات مالی خود عمل کنند شرایط خوبی را شاهد نیستیم. در مورد بحث امنیتی هم باید بگویم مسئولان هیات هر استان باید با مقامات برای امنیت مسابقات جلسه بگذارند.

بهروان با اشاره به بدهی‌های باشگاه‌ها به بازیکنان گفت: باید با این مشکل در فوتبال ایران مقابله کرد. باید از باشگاه‌های بدهکار امتیاز کسر کنیم ولی در نهایت بدهی‌ باشگاه‌ها به بازیکنان که باعث شرایط بد می‌شود هیچ ارتباطی به سازمان لیگ ندارد یا اینکه مدیران ورزشگاه‌ها در فصل زمستان باید از زمین چمن مراقبت کنند تا کیفیت چمن افت نکند چه ارتباطی به سازمان لیگ دارد. در ورزشگاه آزادی مراقبت از چمن انجام می‌شود. در ورزشگاه‌های دیگر هم باید این اتفاق بیفتد.

/فارس

Share