ممنوعیت افتتاح حساب سپرده و تبلیغات در ۵ موسسه مالی و بانک

تعیین نرخ‌ سود سپرده‌های بانکی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا طی ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح حساب سپرده جدید و تبلیغات رسانه های عمومی توسط موسسات غیر مجاز ممنوع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا طی ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح حساب سپرده جدید و تبلیغات رسانه های عمومی توسط موسسات غیر مجاز ممنوع شد.
قائم مقام بانک مرکزی نیز در خصوص فعالیت موسسات فاقد مجوز گفت: هر سیاست پولی که بانک مرکزی اتخاذ می کند این موسسات به راحتی آن را در نطفه خفه می کنند.

۱۴۱۲۷۱۳بانک مرکزی کلیه بانک ها و موسسات  اعتباری دارای مجوز را از تاریخ ۱/۱۰/۱۳۹۳ موظف به رعایت چارچوب های مورد توافق در پرداخت سود علی الحساب کرده است.
همچنین کلیه موسسات متقاضی اخذ مجوز فعالیت از این بانک شامل آرمان، نور، ثامن، تعاونی های اعتبار میزان و افضل توس و همچنین بانک در شرف تاسیس مهر اقتصاد که تاکنون موفق به اخذ مجوز فعالیت از بانک مرکزی نشده اند، مکلف به رعایت نرخ های سود علی الحساب به انواع حساب های سپرده سرمایه گذاری مدت دار در چارچوب مورد توافق نظام بانکی کشور شده اند. علاوه بر آن این نهادها موظفند از افتتاح هرگونه حساب سپرده جدید (اعم از قرض الحسنه یا سرمایه گذاری) برای مشتریان خودداری نمایند و تا پایان فرآیند ساماندهی نیز انجام هرگونه تبلیغات در رسانه های عمومی توسط موسسات صدرالذکر ممنوع می باشد.
این ابلاغیه در خصوص تخطی این موسسات از موارد فوق تصریح می دارد: بانک مرکزی حسب وظایف قانونی خود ضمن جلوگیری از پرداخت سود به حساب های سرمایه گذاری افتتاح شده و برخورد قانونی با این نهاد متخلف، روند صدور مجوز نهاد مزبور را مورد تجدید نظر قرار داده و مراحل طی شده قبلی را کان لم یکن می نماید. به هرحال کلیه سپرده های جدیدی که بعد از تاریخ فوق الذکر در این موسسات ایجاد می شود باطل بوده و در صورت بروز هر گونه مشکلی مورد تایید مرجع نظارتی نیست.

/خراسان

 

Share