ابتکار جالب چند جوان برای پاسداشت یاد شهدا+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا چند جوان در ابتکاری جالب، عکسی را همانند چند تن از شهدا در کنار یکدیگر ثبت کردند. این عکس در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا چند جوان در ابتکاری جالب، عکسی را همانند چند تن از شهدا در کنار یکدیگر ثبت کردند. این عکس در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد. برخی نوشتند این کار به ابتکار پسر شهید خرازی انجام شده اما بعد گفته شد که اینها فرزندان شهدا نیستند و این عکس، برای ادای احترام است.

ایسنا نوشت: روزنامه اعتماد نیز با چاپ این تصویر در صفحه آخر شماره امروز خود، در‌باره آن نوشت: صبح دیروز که عکس در فضای مجازی منتشر شد، نفس‌ها را در سینه حبس کرد. زیرنویس عکس این بود: «بالا عکس باباهاست که توی جنگ شهید شدن. پایین عکس پسرهایی که یه عمر بدون بابا زندگی کردن و حالا به یاد باباهاشون عکس انداختن. یه حسی داره این عکس که ته وجود آدمو خالی می‌کنه و دلت هُری می‌ریزه پایین».

راست می‌گفت دل هری می‌ریخت پایین. جوان بودن افراد عکس بالا وقتی به جوانان زیر عکس نگاه می‌کردی، خودنمایی می‌کرد. اما ساعتی نگذشت که نوشته‌ای دست به دست در فضای مجازی چرخید که این افراد فرزندان نفرات بالایی نیستند. اما شباهت آنان حیرت‌انگیز بود. در یکی از کامنت‌های فیس‌بوکی توضیحی در این باره نوشته شد: «این عکس توسط بچه‌های مجتمع فرهنگی شهید اژه‌ای گرفته شده و هیچکدام هم فرزندان این شهدای عزیز نیستند و فقط برای ادای احترام و زنده کردن یاد این شهدا این کار را انجام داده‌اند.»

در کامنتی دیگر، کاربری نوشته بود: «اینها پسرهای شهدا نیستند، بچه‌های سمپادی اصفهانند.»

اما عکس بالایی عکس چه کسانی است؟ چند نفرشان شهید شده‌اند؟ دو نفر از رزمندگان حاضر در این سند تاریخی، به شهادت رسیده‌اند: نفر پنجم از راست، شهید «حاج حسین خرازی» فرمانده دلاور لشکر ۱۴ امام حسین (ع) و نفر سوم از چپ، شهید «قربانعلی عرب» معاون عملیاتی لشکر.

حالا دیگر فرقی نمی‌کند این افراد پایینی فرزند شهید هستند یا نه. سنگینی افراد بالایی کار خودش را کرد. این عکس، یادآوری بود و مأموریتش را خوب انجام داد.
۱۰۸۹۷۹۹۷_۱۰۲۰۵۹۲۸۴۵۸۱۱۶۸۵۰_۵۷۳۰۴۵۹۰۸۲۳۱۹۷۶۱۵۷۷_n

Share