۹۰ درصد شهر لشت‌نشا موقوفه است !

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت‌‌الاسلام حمیدرضا کریمی با اشاره به وقف شهر لشت‌نشا اظهار کرد: ۹۰ درصد شهر لشت‌نشا موقوفه است. وی با بیان اینکه اجاره برخی مغازه‌های وقفی لشت‌نشا دیرکرد دارد، تصریح کرد: با وجود این مسئله شهر لشت‌نشا در اختیار اوقاف است. رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشت درباره نیات […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت‌‌الاسلام حمیدرضا کریمی با اشاره به وقف شهر لشت‌نشا اظهار کرد: ۹۰ درصد شهر لشت‌نشا موقوفه است.

وقفوی با بیان اینکه اجاره برخی مغازه‌های وقفی لشت‌نشا دیرکرد دارد، تصریح کرد: با وجود این مسئله شهر لشت‌نشا در اختیار اوقاف است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشت درباره نیات واقفان گفت: بیشتر نیت واقفان روضه سیدالشهدا (ع)، کمک به ایتام، گسترش فرهنگ قرآنی و… است.

وی کارکردهای عهد، نذر، وصیت و حبس را نیز مانند وقف دانست و تصریح کرد: اندیشمندان اسلامی باید بازنگری در مسئله وقف داشته باشند و از بعد جزئی وقف برای برطرف شدن مشکلات اقتصادی گذر کنند و به بعد کلان وقف توجه بیشتری شود.

کریمی در ادامه از آزادسازی ۳۳۴ هکتار اراضی منابع طبیعی موقوفه رشت خبر داد و یادآور شد: به دنبال تفاهمنامه منعقده بین سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان جنگل‌ها و منابع‌طبیعی مقدار اراضی مذکور به صورت ۱۰۰ درصد تعیین تکلیف شد و به وقف بازگشت.

وی با اشاره به اینکه امسال سه پروژه در بخش سرمایه‌گذاری در رقبات و عمران و آبادانی موقوفات هدف‌گذاری شده است، تصریح کرد: این مقدار در مرحله اخذ پروانه و آغاز عملیات عمرانی قرار دارد.

این مسئول یادآور شد: به تعداد زیادی از متصرفان اجازه احداث اعیانات داده شده که آمار دقیقی از آن در دست نیست و این خود سبب عمران و آبادانی موقوفات است.

/فارس

Share