گیلان میزبان بعدی همایش وحدت اصولگرایان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در همایش همگرایی اصولگرایان خراسان جنوبی با اشاره به ایام اربعین حسینی اظهار داشت: افتخار این را داریم که شاگرد مکتب عاشوراییم چرا که در عاشورا جهاد بود و مبارزه و فرهنگ «هیهات مناالذله» آموزش داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در همایش همگرایی اصولگرایان خراسان جنوبی با اشاره به ایام اربعین حسینی اظهار داشت: افتخار این را داریم که شاگرد مکتب عاشوراییم چرا که در عاشورا جهاد بود و مبارزه و فرهنگ «هیهات مناالذله» آموزش داده شد.

۱۳۹۳۰۵۰۴۰۰۰۳۳۹_PhotoAوی با بیان اینکه در عاشورا گفته می‌شود باید در محور ولایت جان داد و سازش و جدایی معنی ندارد، تأکید کرد: اینها مبنای فکری اصولگرایی را در عاشورا شکل می‌دهد.

رئیس ستاد همگرایی اصولگرایان کشور اضافه کرد:‌ ما دست‌های چدنی که با مخمل پوشانده شده می‌شناسیم و فریب لبخندهای یزیدیان زمان را نخواهیم خورد.

تقوی با بیان اینکه از کشته شدن و تحریم اقتصادی نمی‌ترسیم و برای دفاع از آرمان‌ها خواهیم ایستاد،‌گفت: اصولگرا هرگز نمی‌تواند از مسیر عاشورایی جدا شود.

وی افزود: انسان‌ها و گروه‌ها به اندازه توانایی‌شان در جامعه تأثیرگذارند، بنابراین همه می‌خواهند تأثیرگذار باشند اما فقط خواستن نمی‌تواند فرد یا مجموعه‌ایی را به مجموعه‌ای اثرگذار تبدیل کند و باید راههای آن را کشف کند و امکانات در اختیار داشته باشد.

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: احزاب، گروه‌ها، جریانات و تشکل‌ها و افراد از طریق اثرگذاری ارزیابی می‌شوند کاری که امروز کشورهای جهان برای ملت ایران انجام می‌دهند که ببینند ملت و رهبری ایران در منطقه چقدر تأثیرگذارند.

وی اثرگذاری را مرتبط با قدرت و اقتدار خواند و تأکید کرد: اگر قدرت علمی نداشته باشیم و نتوانیم حرف خود را از طریق مستندات علمی بر کرسی جهان بنشانیم کسی برای ما جایگاهی باز نمی‌کند.

تقوی یادآور شد: امروز با محور رهبری مقتدر توانسته‌ایم در جنوب لبنان تأثیر بگذاریم و در جنگ ۳۳ روزه سیلی محکمی بر صهیونیست‌ها بزنیم و این تحقیری بر فضای نظامی اسرائیل است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی که روزگاری طی دو ساعت قلب بیروت را می‌گرفت امروز سیلی محکمی از سربازان اسلام خورده که هنوز گیج است.

تقوی تصریح کرد: صهیونیست‌ها در جنگ غزه اعلام کردند ظرف حداقل هفت و حداکثر ۴۹ روز غزه را با خاک یکسان خواهند کرد و هنوز یک هفته نگذشته بود واسطه پیدا کردند که آتش‌بس کنند و این تأثیر انقلاب ایران در فلسطین بود.

عضو جامعه روحانیت مبارز به نقش تکفیری با حمایت اسرائیل در اوضاع نابسامان منطقه اشاره کرد و افزود: با پول وهابیت و برخی کشورهای عربی و حمایت آمریکا در سوریه، صهیونیست‌ها نتوانستند به اهداف‌شان برسند و در عراق نیز اگر جمهوری اسلامی حمایت نمی‌کرد ارتش مردمی عراق شکل نمی‌کرد.

تقوی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات اجتماعی و سیاسی اشاره کرد و گفت: در تاریخ کسانی توانسته‌اند تحول ایجاد کنند که دارای اقتدار بوده و افراد تأثیرگذاری شناخته شده‌اند.

معاون امور استان‌های جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اجتماع اصولگرایان خراسان جنوبی تأکید کرد: باید منیت‌ها، غرور و خودشیفتگی را کنار گذاشت تا بتوان در جامعه تأثیرگذار بود.

تقوی گفت: نباید گذاشت نیروهای اصولگرا تحقیر شوند و اینکه عده‌ای بعد از روی کار آمدن دولت اعلام می‌کنند تاریخ مصرف اصولگرایان تمام شده و اصولگرایان توان اداره کشور را ندارند را باید پاسخ منطقی داد.

رئیس ستاد همگرایی اصولگرایان کشور با اشاره به عزل و نصب‌ها بعد از آغاز به کار دولت جدید در سال گذشته و حذف نیروهای ارزشی و مؤمن از بدنه اجرایی کشور تأکید کرد: وقتی نیروهای انقلاب و ولایی این شرایط را دیدند نزد مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی آمدند تا پرچم اصولگرایی را با هدف همگرایی بلند کنند.

تقوی اضافه کرد: در جلسه‌ای که با مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی برگزار شد ایشان ضمن گلایه از نیروهای اصولگرا عدم وحدت و وفاق را دلیل عدم پیروزی آنان در انتخابات سال ۹۲ خواندند.

وی افزود: تاکنون جلسات همگرایی اصولگرایان در ۱۷ استان شکل گرفته و بعد از خراسان جنوبی نوزدهمین استان گیلان خواهد بود./فارس

Share