شهید عملیات «رنگین کمان» حزب‌الله + عکس

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری دیار میرزا فرمانده شهید «حسن علی فحص» با کنیه (ابوالفضل) که روز گذشته در منطقه جبشیت واقع جنوب لبنان تشییع و به خاک سپرده شد از سال ۱۹۹۸ در مبارزات حزب الله لبنان با رژیم صهیونیستی در اقلیم تفاح حضور داشت و در عملیات‌های متعددی علیه اشغالگران قبل […]

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری دیار میرزا فرمانده شهید «حسن علی فحص» با کنیه (ابوالفضل) که روز گذشته در منطقه جبشیت واقع جنوب لبنان تشییع و به خاک سپرده شد از سال ۱۹۹۸ در مبارزات حزب الله لبنان با رژیم صهیونیستی در اقلیم تفاح حضور داشت و در عملیات‌های متعددی علیه اشغالگران قبل از سال ۲۰۰۰، در مزارع شبعا و جنگ تموز (۳۳ روزه) مشارکت داشت.

وی که همزمان با آغاز بحران سوریه در این کشور حضور داشت، سه بار زخمی شده بود و در عملیات بزرگ پاکسازی القصیر حضوری فعالانه داشت.

حسن علی فحص که از هوش و درایتی نظامی برخوردار بود از یک سال گذشته در حلب به عنوان فرمانده، عملیات نظامی حزب‌الله را هدایت می‌کرد و سرانجام در عملیات اخیر «قوس قزح» (رنگین کمان) در منطقه عویجه واقع در جنوب شرقی حلب به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

گفتنی است عملیات سرنوشت ساز ارتش سوریه که به عملیات «رنگین کمان» معروف شده از سه روز پیش برای تکمیل محاصره بخش شرقی شهر حلب که در کنترل عناصر تروریستی است آغاز شده است.

پیکر این شهید والامقام پس از طواف در حرم مطهر حضرت زینب(س) به لبنان منتقل شد و روز گذشته با حضور گسترده شیعیان جنوب لبنان در منطقه جبشیت به خاک سپرده شد.

دختر شهید حسن علی فحص در مراسم تشییع پیکر پدر

/ابنا

Share