توزیع شیر رایگان در مدارس گیلان آغاز شد+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،مدیر کل آموزش و پرورش گیلان گفت : در سال تحصیلی جاری ۲۷۰ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی ، پیش دبستانی ، مدارس شبانه روزی و متوسطه دوره اول استان تحت پوشش تغذیه با شیر رایگان قرار می گیرند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،مدیر کل آموزش و پرورش گیلان گفت : در سال تحصیلی جاری ۲۷۰ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی ، پیش دبستانی ، مدارس شبانه روزی و متوسطه دوره اول استان تحت پوشش تغذیه با شیر رایگان قرار می گیرند .۲۷۸۷۱۶۰-۴۱۱۵۲۰۰
‘ مهدی حاجتی ‘ روز چهارشنبه در حاشیه مراسم آغاز توزیع شیر در دبستان دختران شهید فرحناز معصومی در رشت افزود : توزیع شیر رایگان از امروز در رشت آغاز شده و از یکشنبه هفته آینده بعد از تعطیلات پیش رو در بقیه مدارس تحت پوشش توزیع می شود.

وی گفت : توزیع شیر در مدارس گیلان طی قراردادی با شرکت شیرپگاه انجام می گیرد که طبق مصوبه ۷۰ مرحله شیر در بین دانش آموزان بایستی توزیع شود که در نوبت اول برای ۲۴ مرحله تامین اعتبار شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطر نشان کرد : شیر امسال به صورت پاستوریزه و استریل و غنی شده با ویتامین D توزیع می شود.

وی با اشاره به فواید شیر و ضرورت استفاده از آن توسط دانش آموزان تصریح کرد : معلمان در مدارس بایستی دانش آموزان را به استفاده از این غذای سالم تشویق کنند.

حاجتی با تاکید بر ضرورت ترویج استفاده از غذای سالم در بین دانش آموزان بیان کرد : شیر از جمله مواد غذایی سالمی است که در سلامت همه افراد نقش بسزایی دارد.

بیش از ۳۷۶ هزار دانش آموز در استان گیلان تحصیل می کنند.

۲۷۸۷۱۶۰-۴۱۱۵۱۹۵ ۲۷۸۷۱۶۰-۴۱۱۵۲۰۰ ۲۷۸۷۱۶۰-۴۱۱۵۲۰۵ ۲۷۸۷۱۶۰-۴۱۱۵۲۰۹

ایرنا/

Share