تهیه طرح استقرار نظام جامع مدیریت و توسعه صنعت چای کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،مجید متقی‌طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان صبح امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان با اشاره به تولید محصولات راهبردی کشاورزی در استان اظهار کرد: توجه سریع به نقص اساسی در تولید محصولات کشاورزی حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،مجید متقی‌طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان صبح امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان با اشاره به تولید محصولات راهبردی کشاورزی در استان اظهار کرد: توجه سریع به نقص اساسی در تولید محصولات کشاورزی حائز اهمیت است.۳۰۰۶۶۱_PhotoA

وی توجه به کشاورزی را نیازمند همه‌جانبه‌نگری عنوان کرد و افزود: با نگاه موسمی، سلیقه‌ای و شخصی نمی‌توان موضوع‌ها را دارای منفعت برای کشور و مردم کرد.

متقی‌طلب از تهیه طرح استقرار نظام جامع مدیریت و توسعه صنعت چای کشور توسط پارک علم و فناوری گیلان خبر داد و تصریح کرد: نگاه تک‌بعدی پاسخگوی تولید محصولات کشاورزی نیست و باید تمام ابعاد تولید در نظر گرفته شود.

*راهنمای کشت و کار چای کشور تدوین شد

رئیس مرکز تحقیقات چای کشور نیز در جلسه مذکور گفت: چای گیاهی همیشه سبز است و در استان‌های گیلان و مازندران تولید می‌شود.

سیروس آقاجانزاده کشورهای هند، چین، سری‌لانکا، کنیا و تانزانیا را از کشورهای مهم تولیدکننده چای در دنیا خواند و افزود: سال ۲۰۰۲ جایگاه چای ایران از دهم به ۱۲ در جهان نزول کرده است.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد چای دنیا در پنج کشور مذکور تولید می‌شود، تصریح کرد: سال‌های گذشته باغ‌های چای ایران از ۳۲ هزار هکتار به ۲۵ هزار هکتار کاهش پیدا کرده است.

آقاجانزاده سرانه مصرف چای ایران را بالا خواند و بیان کرد: مصرف سرانه چای در دنیا از ۲.۳ کیلوگرم تا شش دهم کیلوگرم است.

رئیس مرکز تحقیقات چای کشور با اشاره به مصرف سرانه ۱.۲ کیلوگرمی چای در ایران، اظهار کرد: موضوع مذکور نشان می‌دهد ایران نیازمند واردات چای است.

وی به تولید ۳۰۰ هزار تنی برگ سبز چای ایران در سال‌های گذشته اشاره کرد و یادآور شد: تولید برگ سبز چای اکنون به کمتر از ۱۰۰ هزار تن در سال کاهش پیدا کرده است.

آقاجانزاده با اشاره به روند نزولی تولید چای خشک در کشور، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مرکز تحقیقات چای در گیلان و مازندران و حمایت از آن توسط ارگان‌های مختلف در احیای صنعت چای موثر است.

رئیس مرکز تحقیقات چای کشور به تدوین برنامه راهبردی صنعت چای در سال ۸۸ اشاره کرد و افزود: نقشه راه توسعه کشت و صنعت چای کشور تهیه شده است.

وی با تاکید براینکه دانش فنی باید به طور صحیح در اختیار کاربران گذاشته شود، بیان کرد: پایین بودن نرخ سود چای از مشکلات است.

آقاجانزاده از تدوین راهنمای کشت و کار چای در مرکز تحقیقات چای کشور خبر داد و تصریح کرد: راهنمای کشت و کار چای در هفت فصل تهیه شده است.

رئیس مرکز تحقیقات چای کشور بر ضرورت توجه فوری به صنعت چای تاکید کرد و گفت: باغ‌های چای در حفظ محیط زیست و جلوگیری از فرسایش خاک نقش موثری دارند ضمن اینکه چشم‌انداز گردشگری از دیگر مزیت‌ها است.

وی محصول چای را دارای ارزش افزوده در صنایع فرآوری دانست و اظهار کرد: چای به عنوان نوشیدنی پر مصرف در سفره ایرانی‌ها است./فارس

Share