بهانۀ جدید آمریکا برای حمله نکردن به داعش!

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری دیار میرزا یک روزنامه آمریکایی نوشت: پنتاگون به منظور حملات دقیق‌تر به مواضع داعش، باید بیش از ۳۳۰ میلیون دلار برای خرید هواپیماهای مجهز به بمب‌های هدایت‌شونده ماهواره‌ای هزینه کند. روزنامه “واشنگتن تایمز” چاپ آمریکا نوشت: پنتاگون قصد دارد در چارچوب جنگ با داعش در عراق و سوریه، […]

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری دیار میرزا یک روزنامه آمریکایی نوشت: پنتاگون به منظور حملات دقیق‌تر به مواضع داعش، باید بیش از ۳۳۰ میلیون دلار برای خرید هواپیماهای مجهز به بمب‌های هدایت‌شونده ماهواره‌ای هزینه کند.

روزنامه “واشنگتن تایمز” چاپ آمریکا نوشت: پنتاگون قصد دارد در چارچوب جنگ با داعش در عراق و سوریه، ۳۳۸ میلیون دلار برای خرید هواپیماهای قادر به شلیک بمبهای هدایت شونده ماهواره ای اختصاص دهد.

به نوشته این روزنامه، کمیته های دفاعی در مجلس سنا و مجلس نمایندگان، طرح هایی را آماده می کنند که بخشی از بودجه مشترک دفاع به شمار می آید و ممکن است به عنوان طرح های خرید محدود وزارت دفاع امریکا برای خرید هواپیماهای کنترل از راه دور از نوع پرداتور (predator) و موشکهای ویژه آنها (هلفایر – hellfire) در نظر گرفته شوند.

به نوشته این روزنامه،  کمیته های خدمات مسلح تغییراتی را برای بودجه سال مالی ۲۰۱۵ در نظر گرفتند، چرا که برخی قانونگذاران تاکید دارند که ائتلاف بین المللی به رهبری امریکا به اندازه کافی هواپیماهای کنترل از راه دور برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه مستقر نمی کند.

این روزنامه امریکایی تاکید کرد که لایحه سال مالی ۲۰۱۵ که در کنگره تهیه می شود، سه تغییر در آن مشاهده می شود؛ نخست آنکه نیروی هوایی امریکا را از رده خارج کردن هواپیماهای پریداتور منع می کند، دوم افزایش بودجه تا ۳۳۸ میلیون دلار به منظور خرید هواپیماهای ریپر (reaper) قادر به شلیک بمبهای هدایت شونده ماهواره ای؛ و سوم انجام وظیفه کنترل و نظارت و شلیک موشکها.بهانۀ جدید آمریکا برای حمله نکردن به داعش!

/العالم

Share