بسیاری از ردصلاحیت و گزینش ها غیراسلامی است/احساس بی عدالتی کینه به دنبال دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت الاسلام یونسی اضافه کرد: بسیاری از رد صلاحیت ها و گزینش ها در کشورمان شیوه ای غیراسلامی است و پیامبر اسلام(ص) این کار را نهی فرموده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی روز پنجشنبه در جلسه مشترک با نخبگان اهل سنت  واهل تشیع استان گیلان در سالن دانشگاه پیام نور واحد شهرستان تالش افزود: عده ای ماموریت دارند تا تفاوت ها را تبدیل به تضاد و تضادهای ایجاد شده را تبدیل به دشمنی کنند تا بهانه ای برای تخریب مذاهب و در نهایت اسلام ایجاد شود.

jpg2814حجت الاسلام  والمسلمین یونسی با برشمردن تفاوت ها میان امت اسلام، از آن بعنوان فرصت یاد و اظهار کرد: اگر از این فرصت استفاده نشود، نشانه سوء مدیریت ماست.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی تاکید کرد: کسانی که تفاوت ها را بر نمی تابند، بر خلاف اراده خداوند متعال عمل می کنند و عامل تفرقه هستند و همین گروه، مصرانه تلاش می کنند تا اقوام ، مذاهب و ادیان را در مقابل یکدیگر قرار دهند که عملی شیطانی است.

وی با اشاره به اینکه افراد جامعه نباید به یکدیگر بدبین باشند ، گفت: بدگمانی به یکدیگر از اعمال شیطانی است و این امر در اسلام عزیز مذموم بوده و محلی از اعراب ندارد.

حجت الاسلام یونسی اضافه کرد: بسیاری از رد صلاحیت ها و گزینش ها در کشورمان شیوه ای غیراسلامی است و پیامبر اسلام(ص) این کار را نهی فرموده است.

دستیار ویژه رییس جمهوری همچنین اظهار کرد: اولویت اول نظام اسلامی، تامین امنیت در سایه وحدت است و این امر از وظایف بارز مسوولان به شمار می رود.

وی همچنین با بیان تنگ نظری ها و سخت گیری های موجود در کشور، این مساله را شخصی و گروهی عنوان کرد و گفت: این امر نمونه بارز ظلم به مردم است که موجب بی عدالتی می شود چرا که نظام جمهوری اسلامی متعلق به مردم است.

دستیار ویژه رییس جهموری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی ادامه داد: بدبینی و تنگ نظری در نقطه ای به شکل تکفیر و ظهور گروه هایی همچون داعش و طالبان بروز می کند و در مکانی که امکان بروز ندارد ، دست به قلم می شود و تخریب می کند.

وی بیان کرد: بحث عدالت، مساله بسیار مهمی است که فقدان آن می تواند در جامعه تفرقه ایجاد کند.
حجت الاسلام یونسی همچنین گفت: احساس بی عدالتی و گمان آن نیز خطرناک است و کینه و دشمنی را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: احساس بی عدالتی، مساله ای است که دولت باید با شناختjpg2815 مصادیق و با محبت بیشتر، زمینه رفع آن را فراهم آورد تا سوءظنی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: دولت یازدهم سیاست تفاوت بین مذاهب نداشته و ندارد و باید از بدگمانی در مورد تبعیض در برنامه های کشور که مصوب مسوولان بلند پایه نظام است، پرهیز کرد.

حجت الاسلام یونسی ادامه داد: امروز استان ایلام به عنوان یک منطقه شیعه نشین، محروم ترین نقطه کشور از لحاظ دسترسی به امکانات به شمار می رود و این موضوع، نشان می دهد که دولت و نظام هیچ برنامه ای در محروم نگه داشتن منطقه ای به بهانه مذهبی ندارد و این محرومیت ها نتیجه کم توجهی های گذشته و شرایط اقلیمی است.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با تبیین ابعاد تبعیض در حوزه های نژادی ، قومیتی و مذهبی بیان کرد: اراده حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، برابری و وحدت کلمه است که به سبب اسلام و انقلاب شکوهمند اسلامی ایجاد شده و امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بر حفظ آن اهتمام ورزیده اند.

وی با اشاره به سفارش و تاکیدات مکرر رهبر انقلاب به مساله وحدت، امر به معروف و نهی از منکر را از دغدغه های مسوولان نظام و بالاترین امر به معروف را دعوت به وحدت و بزرگترین منکر را هم تفرقه عنوان کرد.

دستیار ویژه رییس جهموری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی یادآور شد: مساله وحدت در انتخابات متجلی است و مقام معظم رهبری نیز متذکر شده اند که این مساله یک آزمون و حماسه سیاسی است که می بایست همه با وحدت در عمل به قانون در آن شرکت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در این مراسم اسلام را دین مهربانی و وحدت خواند و گفت: پیام مهربانی و انساندوستی اسلام را باید در جهان گسترش دهیم.

حجت الاسلام جمال یاری افزود: دوستی و وحدت پرمحبت به یکدیگر یکی از ویژگی های مردمان خطه تالش است.

jpg2816سیدمنصور شرفی امام جمعه اهل سنت پره سر از توابع شهرستان رضوانشهر نیز در این آیین گفت: اسلامف دین محبت است و ما باید فواید وحدت توام با محبت به یکدیگر را همواره یادآوری کنیم.

وی افزود: برای مقابله با تحرکات تکفیری ، علمای اسلام صف واحدی را تشکیل داده اند و امیدواریم این حرکت پرخیر و برکت باشد.

وی با اشاره به این که هجمه های زیادی برای ایجاد فتنه در جامعه می شود ، بیان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی، مردم اگر بدانند که کسی قصد تفرقه افکنی دارد، او را از میدان دور می کنند.

وی اضافه کرد: اهل سنت تالش سربازان این مملکت و انقلاب هستند و در کمتر جایی از کشور چنین جمع متحد و متفقی یافت می شود که باید قدر این نعمت را بدانیم.

در این مراسم همچنین دکتر شفیقی استاد دانشگاه علامه محقق اردبیل نیز در خصوص ضرورت وحدت در جامعه اسلامی صحبت کرد.

jpg2811 jpg2812

Share