با نام «میرزا»فعالیت خود را آغاز کردیم و تا آخرین نفس پای ارزش های انقلاب ایستاده ایم

انگار همین دیروز بود که با اصرار دوستان علی رغم میل باطنی تصمیم گرفته شد وارد فضای مجازی استان بشویم آنروزها پیش بینی می شد که حضور رسانه ای در یک محیط کوچک می تواند چه چالش هایی به همراه داشته باشد اما با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است» تکلیف دانستیم در استانی که به تعبیر خیلی ها سیاسی ترین استان ایران بعد از پایتخت است فعالیت رسانه ای خود را بر پایه دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی آغاز نماییم .

mirza diyar2014-12-03_13-14-00

امیر محمدپور گیلانی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا

انگار همین دیروز بود که با اصرار دوستان علی رغم میل باطنی تصمیم گرفته شد وارد فضای مجازی استان بشویم آنروزها پیش بینی می شد که حضور رسانه ای در یک محیط کوچک می تواند چه چالش هایی به همراه داشته باشد اما با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است» تکلیف دانستیم در استانی که به تعبیر خیلی ها سیاسی ترین استان ایران بعد از پایتخت است فعالیت رسانه ای خود را بر پایه دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی آغاز نماییم .

درحالی وارد سومین سال از فعالیت رسانه ای پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا می شویم که همواره در طول این مدت سعی شده تا این مجموعه اصول حرفه ای رسانه ای را رعایت کند و با احترام به جایگاه مخاطبان فهیم خود بر سه اصل شفافیت ,صداقت و سرعت در امر خبر رسانی تاکید داشته باشد.
در عصر رسانه و ارتباطات اگر همپای تکنولوژی پیش نرویم و از فناوری های روز بهره جسته نشود با توجه به رقابت شدید بین رسانه ها مطمئنا قادر به حفظ و افزایش روزانه ی مخاطبان نخواهیم بود. پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا همواره سعی کرده خدمات رسانی بیشتری به مخاطبان خود داشته باشد از این رو چند روز پس از سالروز شهادت بزرگمرد جنگل که این پایگاه خبری افتخار دارد بنام و یاد او فعالیت خبری داشته باشد قالب و لوگوی جدید خود را رونمایی می کند.تیم فنی درحال کامل کردن تمام امکانات سایت است بنابراین پیشاپیش از مخاطبان فرهیخته بابت نواقص احتمالی بوجود آمده عذرخواهی می کنیم.

عصر تهاجم فرهنگی و وظیفه ی رسانه ها

همانطور که مقام معظم رهبری بارها تاکید فرموده اند امروز نظام اسلامى با یک جنگ عظیمى مواجه است و رسانه های غربی با زدودن الگوهای رفتاری و هنجارهای ارزشی جامعه سعی در زدودن باورهای ایرانی اسلامی جامعه ارزشی ایران دارند از این رو مدیریت و تحریریه ی دیارمیرزا از دوسال پیش به عنوان افسران جنگ نرم تصمیم به حضور در عرصه ی رسانه گرفتند تا قدم کوچکی در راستای تحقق فرمایشات امام خامنه ای بردارند.بنابراین در روزهایی که نود و سومین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی را پشت سر گذاشته ایم با تمام وجود می گوییم همانطور که با نام « میرزا »فعالیت خود را آغاز کردیم تا آخرین نفس پای ارزش های انقلاب ایستاده ایم.
خوشبختانه اکنون پس از آزمون و خطا و کسب تجربه ای گرانبها باتوجه به حمایت های شما مخاطبان دیار ِمیرزا توانسته ایم به موفقیت های چشمگیری در استان گیلان دست یابیم و به یکی از تاثیرگذارترین رسانه ها در شمال کشور تبدیل شویم.

تعامل با مسئولان و نقد سازنده در راستای توسعه استان
عملکرد رسانه ای دیارمیرزا و تعامل با مدیران استان و نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی برای پیشرفت و توسعه روزافزون دیار ِ میرزا کوچک جنگلی گواه بر این است که این مجموعه بدون وابستگی جناحی و سیاسی تنها به دنبال رسالت خبری خود بوده و حاضر نیست منافع شهروندان را به منافع فردی و گروهی ارجح بداند و برای ما حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات رهبر فرزانه انقلاب مهم است .
ذات رسانه ها علاوه بر اطلاع رسانی ,نقد و تحلیل اخبار است اما هیچگاه این مجموعه خبری بدنبال این نبوده که همانند برخی رسانه نما ها از فرصت حضور در عرصه ی مجازی سواستفاده کرده و با تهدید و ارعاب مسئولان بدنبال منافع شخص یا گروه خاص باشد و یک روز در مدح مدیری بگوید و روز دگر از معایب بسیار وی . بنابراین اگر نقدی مطرح شده تنها برای توسعه استان بوده نه خدای نکرده تخریب افراد و خدمت گزاران نظام.

ما را چه غم که بارگه ما کجا کنند /چون سینه های مردم عارف مزار ماست(حافظ)
در جامعه کنونی متاسفانه مرسوم است که به سمت قطاری که در حال حرکت به جلو می باشد سنگ پرتاب می کنند . رسانه های معلوم الحال و اجاره ای با جوسازی برای دستیابی به منافع باندی خود سعی بر انحراف افکار عمومی می گیرند اما تا زمانی که اعتماد دوسویه بین مخاطبان و رسانه ها وجود داشته باشد تیرهای گمراهان به سنگ می خورد.
حقیر، نیز تاکنون بارها مورد حمله رسانه های بی شناسنامه و فاقد مجوز قرار گرفته اما همواره سعی کرده ام با سکوت خود مانع اشاعه بی اخلاقی ها در فضای مجازی شوم.مطمئنا در مقابل اظهارات پوچ و بی اساس هیچ پاسخی محکم تر و مستدل تر از این آیه ی شریفیه ی قرآن کریم نیست: وَ عِبادُ الرَّحْمنِ الَّذینَ یَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْناً وَ إِذا خاطَبَهُمُ الْجاهِلُونَ قالُوا سَلاماًً (بندگان خداى رحمان کسانى هستند که در روى زمین به فروتنى راه مى ‏روند. و چون جاهلان آنان را مخاطب سازند، به ملایمت سخن گویند.)

سخن پایانی
پایگاه اطلاع رسانی دیار میرزا به هیچ شخص یا گروه سیاسی خاص وابستگی مادی و معنوی نداشته و امیدوارم بتوانیم همچون گذشته میزبان اعتماد شما فرهیختگان دیارمیرزا باشیم .

 

ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،ناصر عاشوری،حمیدرضاخصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفر نعیمی رز،عطالله حکیمی،

Share