هواپیمای اختصاصی یک رییس جمهور+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا همزمان با ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان، هواپیمای اختصاصی او هم از آمریکا وارد فرودگاهی در استانبول شد تا تحویل مقامات ترکیه شود. این هواپیمای ایرباس(A300-220) دو سال و نیم پیش سفارش داده شده بود و طراحی و بازساخت آن در شهر سنت آنتونیو آمریکا انجام شده است. این […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا همزمان با ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان، هواپیمای اختصاصی او هم از آمریکا وارد فرودگاهی در استانبول شد تا تحویل مقامات ترکیه شود.

این هواپیمای ایرباس(A300-220) دو سال و نیم پیش سفارش داده شده بود و طراحی و بازساخت آن در شهر سنت آنتونیو آمریکا انجام شده است.

این هواپیما روز گذشته و همزمان با مراسم تحلیف ریاست جمهوری اردوغان وارد فرودگاه “سابیحا گوکچک” استانبول شد. این هواپیما قرار است پس از انجام تشریفات گمرکی و رنگ آمیزی به عنوان هواپیمای اختصاصی رییس جمهور ترکیه مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت این مدل هواپیما ۲۲۱ میلیون دلار بوده که حدود ۱۰۰ میلیون دلار بیشتر جهت اختصاصی سازی و نصب تجهیزات اضافه پرداخت شده است.

این هواپیما می تواند بدون توقف ۱۵۰۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

مخالفان حزب حاکم ترکیه در انتخابات اخیر ریاست جمهوری از استفاده اردوغان از امکانات دولتی در جریان مبارزات انتخاباتی به شدت انتقاد کرده اند و روز گذشته جلسه مراسم تحلیف اردوغان در پارلمان ترکیه با تحریم نمایندگان حزب اپوزیسیون جمهوریخواه خلق (CHP) برگزار شد.

ریاست جمهوری ترکیه یک هواپیمای ایرباس ۳۱۹، دو هواپیمای gulfstream اس ۵۰۰، دو هواپیمای gulfstream مدل جی آی وی و چند هواپیمای دیگر در اختیار دارد.
379216_112
/عصرایران

Share