عملیات اجرایی پایانه غرب شهر رشت آغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مراسم عملیات اجرایی پایانه غرب شهر رشت با حضور ریاست شورای اسلامی شهر، محمد ابراهیم خلیلی شهردار رشت و جمعی از مدیران شهری و استانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا   مراسم عملیات اجرایی پایانه غرب شهر رشت با حضور ریاست شورای اسلامی شهر، محمد ابراهیم خلیلی شهردار رشت و جمعی از مدیران شهری و استانی برگزار شد.
دکتر جمشیدی ریاست شورای اسلامی شهر ، با مثبت ارزیابی نمودن این اقدام و تقدیر از تلاشهای مجموعه شهرداری و خلیلی شهردار رشت در راستای تحقق بودجه سال ۹۳ گفت: آغاز عملیات اجرایی این پروژه همزمان با هفته دولت نوید بخش فعالیت ها و سیاست های مناسب مجموعه مدیریت شهری در جهت توسعه شهر رشت می باشد.

رییس شورای اسلامی شهر رشت ضمن تشکر از رسولی، ریاست کمیسون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر، از احداث مرکز کنترل ترافیک هوشمند، و اجرای طرح شهروند الکترونیک در آینده ای نزدیک خبر داد و عنوان داشت: امیدواریم با اجرای این طرح ها بتوانیم خدمات مناسب تری به عموم شهروندان ارائه نماییم.
جمشیدی ضمن بر شمردن سایر الویت های مدیریت شهری از جمله ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود، اظهار امیدواری کرد با افتتاح پایانه غرب شهر رشت ، و مشارکت شهروندان در عدم استفاده از مراکز غیر رسمی حمل و نقل که از اصول ترافیک تبعیت نمی نمایند، شاهد بهره وری همگانی و نظم ساختار مند شهری باشیم.

مهرداد حسینی مدیر عامل سازمان پایانه های مسافربری نیز هدف از احداث این پایانه را حل معضل حمل و نقل در قسمت غربی شهر رشت عنوان نمود و گفت: در حال حاضر سه پایانه غیر رسمی در این مسیر موجود است که به دلیل عدم مالکیت شهرداری بر آنها ، علاوه بر اختلال در نظم شهری، شهروندان را نیز با مشکلاتی رو به نموده اند.
وی در همین رابطه افزود: از آنجائیکه توسعه پایانه های شهری از وظایف تعریف شده شهرداری ها می باشند، مجموعه مدیریت شهری با برنامه ریزی و انجام کارهای کارشناسی نسبت به احداث این پایانه اقدام نمود.
وی مساحت این پایانه را ۴۵۸۲ متر مربع و هزینه اجرای آن را بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تا با اجرای به موقع این پروژه ظرف مدت یکسال، یکی از مشکلات و معضلات ترافیکی شهر رشت و شهروندان را مرتفع نماییم.
DSC05131DSC05060
DSC05149

Share