جراحی زیبایی یا زیبایی جراحی

جراحی زیبایی یا زیبایی جراحی زمان خرید و فروش وسایل نقلیه از طرف خریدار هزاران حرف شنیده می شود از جمله اینکه در جلو رنگ شده، گلگیر سمت راننده تعویض شده، کاپوت رنگ شده، آینه سمت راننده فابریک نیست و … اینها بخشی از مشخصه های تکراری بنگاه داران اتومبیل هستند در زمانی که قصد […]

جراحی زیبایی یا زیبایی جراحی
sokotiزمان خرید و فروش وسایل نقلیه از طرف خریدار هزاران حرف شنیده می شود از جمله اینکه در جلو رنگ شده، گلگیر سمت راننده تعویض شده، کاپوت رنگ شده، آینه سمت راننده فابریک نیست و … اینها بخشی از مشخصه های تکراری بنگاه داران اتومبیل هستند در زمانی که قصد بز خری دارند و فیتیله قیمت را به واسطه این بهانه‌های بعضا درست و اغلب نادرست پایین می‌کشند، کاری که شورای رقابت هنوز موفق به انجام آن نشده است!
اما حکایت امروز این حرف ها کمی متفاوت و حوزه کاربرد آنها کمی وسیع‌تر شده است و می‌توان در عرصه دیگری نیز از این ادبیات استفاده کرد که آن حوزه آرایشی و پیرایشی جوانان جامعه ما است!
با نگاهی گذرا به جوانان امروز کشورمان و متأسفانه جمع کثیری از دختران و کم کم پسران جوان جامعه ما، می بینیم که دیگر همان انسان‌های زاده شده از مادر نیستند. در مواردی دماغ، لب و گونه مصنوعی و بشر ساخته دارند تا خدادادی. این جراحی ها فقط برای جراحان پلاستیک لطف دارد زیرا که زیبایی ظاهری در یکی، دو سال اول زندگی اهمیت دارد و پس از آن اخلاق و منش افراد است که آنها را در کنار هم خوشبخت و یا زندگی افراد را غیر قابل تحمل می‌کند.
همانطور که بارها گفته شده است متأسفانه رسانه ها، دانشگاه ها و مدارس، مشاوره های درستی به جوانان در مورد مقوله ازدواج نمی‌دهند و به دلیل بافت سنتی خانواده ها، پدران و مادران نسل گذشته با فرزندان خود در مورد این امر مهم کمتر صحبت کرده اند. زمانی که مشاوره ها از دوستان همسال و افراد بی اطلاع اخذ می شود، نتیجه این خواهد شد که جوانان ما خوشبختی را در زیبایی ظاهر و عامل اصلی همسریابی را در خوش قیافه بودن وخوش تیپی بدانند و تن به هر هزینه و دردی برای هرچه زیباتر شدن بدهند و عبارت “بمیران و خوشکلم کن” را از ژانر طنز خارج کند.
در نگاه نگارنده افرادی که بدون وجود مشکل حاد ظاهری و یا تنفسی در مورد دماغ، تن به تیغ جراحان می‌سپارند، بیشتر شبیه ماشین های تصادفی، رنگ خورده و بتونه کاری شده هستند. بی تعارف تحمل چهره جدید آنها، هر چند بزک و زیباتر شده برایم سخت است و جز در مواردی که شخص عضوی از بدن را به تیغ جراحان زیبایی سپرده است و یا برنامه برای این کار دارد، کمتر کسی را دیده‌ام که این گونه جراحی‌ها را تأیید کند.
جدای از تعالیم اخلاقی ادیان و رسوم کهن که در مواردی بسیار بیشتر از رسوم و تجددخواهی جوامع خواستی‌تر و پذیرفتنی‌تر است، عقل سالم هرگز حکم به سپردن جان سالم به زخم نیشتر جراحان نمی‌کند. بیشتر مردم نیز در دعاهایشان از گرفتار دارو و دکتر و بیمارستان نشدن، استفاده می‌کنند و عده‌ای دیگر تیغه زنجان بر جان خزیدن را آرزو دارند. زیبایی کار جراحان، بازگرداندن سلامتی افراد است و نه زیباتر کردن آنها و غالبا نیز پس از عمل همه می‌پرسند پزشک جراح شما چه کسی بوده است؟ تا اینکه شما چقدر زیبا شده‌اید و بیشتر بر آفتاب انداختن زیبایی کار جراحان است تا زیبایی جراحی شونده!

سام سکوتی بداغ
پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

Share