بازدید فانی از مجتمع های فرهنگی و دیدار با فرهنگیان لاهیجان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علی اصغر قانی وزیر آموزش و پرورش دقایقی پیش با حضور در لاهیجان با فرهنگیان و مراکز آموزشی لاهیجان دیدار کرد و بعد از ظهر امروز جهت حضور در مراسم تجلیل از معلم فداکار شفتی وارد شفت می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علی اصغر فانی وزیر آموزش و پررش صبح امروز با فرهنگیان این شهرستان دیدار و گفت‌‌‌و‌گو کرد.

در این دیدار جمعی از فرهنگیان به نمایندگی از معلمان شرق گیلان مشکلاتی را مطرح و راهکارهایی را ارائه دادند.

وزیر آموزش و پرورش با تعدادی از فرهنگیان نیز دیدار چهره به چهره داشت.

fani علی اصغرفانی صبح امروز از مراکز آموزشی این شهرستان بازدید کرد.

وزیر آموزش و پرورش تا دقایقی دیگر در جمع مدیران آموزش و پرورش گیلان سخنرانی می‌کند.

فانی برای شرکت در نخستین یادواره معلم فداکار شفتی زنده یاد حسن امیدزاده به گیلان سفرکرده است.

حسن امید‌زاده معلم فداکار شفتی در سال ۵۹  با استخدام آموزش و پرورش شفت درآمد و پس از سال‌ها تلاش در عرصه تعلیم و تربیت در بهمن سال ۷۶ در سانحه آتش سوزی مدرسه روستای بیجارسر این شهرستان بعد از نجات ۳۰ دانش آموز از شعله‌های آتش به شدت از ناحیه سر، صورت و دست سوخت.

وی از اسطوره‌های معلمی بود، معلمانی که بدون هیچ ادعایی درس عشق و عاشقی را در مکتب خدایی انبیاء تدریس می‌کنند و هیچ چیز به اندازه خدمت و تعلیم و تربیت دانش‌اموزان برای آنان ارزش ندارد.

۱۱صبح روز  ۱۸ بهمن سال  ۷۶، در مدرسه روستای «بیجارسر» در شفت، بر اثر وزش باد شدید، بخاری کلاس دوم آتش گرفت و منجر به آتش سوزی کلاس شد.

امیدزاده دانش‌آموزان را یکی یکی بیرون آورد و پس از آن به علت بسته شدن در، به سختی توانست خودش از کلاس بیرون بیاید.

وی در جریان این حادثه بشدت مجروح شد و شدت جراحات وارده بحدی بود که ۱۷ مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفت.

زنده یاد حسن امیدزاده آن معلم کلاس پنجم ابتدایی روستای بیجار سر شفت است که منجی جان ۳۰ دانش آموز مدرسه محل خدمتش شد که پس از آن به پاس فداکاری این معلم از جان گذشته نام مدرسه به مدرسه «معلم ایثارگر حسن امیدزاده» تغییر یافت.

این معلم فداکار پس از سال ها تحمل رنج ناشی از سوختگی، در شامگاه چهارشنبه ۲۸ تیرماه سال ۹۱ در سن ۵۸ سالگی در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) شهرستان فومن جان خود را از دست داد.

پیکر این معلم فداکار در زادگاهش روستای بیجارسر شهرستان شفت در غرب مرکز استان گیلان به خاک سپرده شد./تسنیم

Share