انتقاد استاندار از عملکرد برخی از بانکها در ارائه تسهیلات اشتغالزایی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان با اشاره به اینکه عملکرد برخی از بانکها در ارائه تسهیلات اشتغالزایی به واحدهای تولیدی نامطلوب است گفت : مدیران بانکهای استان باید تلاش کنند منابع را در جهت اشتغال و توسعه استان سوق دهند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان در کارگروه حمایت از واحدهای تولیدی استان گفت : اتمام طرح های نیمه تمام در استان نیازمند همکاری بیشتر بانکهاست
دکتر محمد علی نجفی افزود : ما موظف هستیم از منابع موجود در استان برای ایجاد اشتغال و تقویت بخش صنعت و تولید بهره ببریم
وی اظهار داشت : بیش از هزار و صد طرح نیمه تمام صنعتی در گیلان وجود داردکه با بهره برداری از آنها می توانیم گام بلندی در جهت اشتغالزایی و توسعه استان برداریم .
استاندار گیلان با اشاره به اینکه عملکرد برخی از بانکها در ارائه تسهیلات اشتغالزایی به واحدهای تولیدی نامطلوب است گفت : مدیران بانکهای استان باید تلاش کنند منابع را در جهت اشتغال و توسعه استان سوق دهند .
دکتر نجفی تصریح کرد : اگرنتوانیم واقعا” به وظایفمان به خوبی عمل کرده وبرای مردم رفاه ، ارتقای معیشت و اشتغال ایجاد کنیم باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم .

jpg1775   استاندار گیلان با اشاره به تأکید ریاست جمهور برای ایجاد رونق اقتصادی در کشور گفت : رونق اقتصادی تنها باتولید بوجود می آید و مقام معظم رهبری هم در دیدار اخیر خود با مسئولین نظام ضمن اشاره به مشکلات موجود و شبکه بانکی حمایت بیشتربانکها از تولید و اقتصاد کشور را خواستار شدند .
دکتر نجفی با تأکید برشناسایی مشکلات موجود در بخش صنعت استان اظهار داشت : گیلان علیرغم اینکه در حال طی مسیر صعودی در بخش اشتغال است اما باز رضایتبخش نیست
وی با اشاره به مطالبات بانکهای استان از مشتریانشان خواستار اقدامات جدی دستگاه های نظارتی در این زمینه شد و افزود : بانکها از طرح های اشتغالزا حمایت بیشتری کنند و در این امر تعامل بیشتری با دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی داشته باشند . چرا که برخی از طرح ها از جمله فرش بافی با حدود ۵ میلیون تومان هزینه می توان یک شغل ایجاد کرد .
jpg1777

استاندار گیلان همچنین با بیان اینکه عزم ما برای دفاع از حقوق مردم جدی است گفت : مدیرانی که در جهت خدمت به مردم و توسعه استان نباشند حاشیه امنیت ندارند .
دکتر نجفی ادامه داد : انتظار دارم بانک ها بصورت جدی در جلسات کارگروه حمایت از واحدهای تولیدی حضور داشته و آمارهای خوبی از عملکرد خود در پرداخت تسهیلات به کارفرمایان و بخش خصوصی اعلام کنند .
وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید برحضور مدیران بانکها در شهرستان ها برای رسیدگی مستقیم به مشکلات مردم گفت : ملاقات عمومی های هدفمند و با برنامه استاندار به همراه مدیران برای بررسی بیشتر مشکلات مردم در راه است و درحال برنامه ریزی چگونگی آن هستم .
استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه از مدیران استان انتظار حل مشکلات و رفع موانع و شجاعت انجام کار را داریم ادامه داد : مدیران دستگاه های اجرایی باید بطور جدی به دنبال حل مشکلات موجود در استان باشند و با شجاعت از اقداماتی که در جهت توسعه استان است در وزارتخانه های خود دفاع کنند

Share