الحاق کمیته امداد و بنیاد شهید به شورای عالی اشتغال

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،نمایندگان مردم در خانه ملت با الحاق کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد شهید و امور ایثارگران به ترکیب شورای عالی اشتغال موافقت کردند.  نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه یکم مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات طرح الحاق یک بند به ماده ۲ قانون تشکیل […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،نمایندگان مردم در خانه ملت با الحاق کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد شهید و امور ایثارگران به ترکیب شورای عالی اشتغال موافقت کردند.

majles00 نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه یکم مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات طرح الحاق یک بند به ماده ۲ قانون تشکیل شورای عالی اشتغال با اصل ماده واحده این طرح با ۱۸۴ رای موافق، یک رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که بر اساس آن کمیته امداد امام خمینی (ره) به ترکیب شورای عالی اشتغال اضافه شد.

همچنین نمایندگان پیشنهاد الحاق یک بند دیگر به ماده ۲ قانون تشکیل شورای عالی اشتغال مبنی بر الحاق بنیاد شهید و امور ایثارگران به این شورا را به رای گذاشتند که نمایندگان با ۱۲۷ رای موافق، ۳۶ رای مخالف و ۲۰ رای ممتنع از ۲۲۳ نماینده حاضر در صحن با آن موافقت کردند.

بر این اساس در بند ۲۱ ماده ۲ قانون تشکیل شورای عالی اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در ترکیب اعضای این شورا قرار گرفت.

گفتنی است با الحاق صورت گرفته در ماده ۲ قانون شورای عالی اشتغال ترکیب این شورا به شرح زیر تغییر کرد.

۱ ـ ریاست سازمان برنامه و بودجه به عنوان ناظر بدون حق رای

۲ ـ وزیر کار و امور اجتماعی

۳ ـ وزیر کشور

۴ ـ وزیر جهاد سازندگی

۵ ـ وزیر کشاورزی

۶ ـ وزیر آموزش و پرورش

۷ ـ وزیر صنایع

۸ ـ وزیر امور اقتصادی و دارایی

۹ ـ وزیر نیرو

۱۰ ـ وزیر تعاون

۱۱ ـ وزیر معادن و فلزات

۱۲ ـ وزیر بازرگانی

۱۴ ـ وزیر فرهنگ و آموزش عالی

۱۵ ـ وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

۱۶ ـ مشاور رییس جمهور در امور زنان بدون حق رای به عنوان ناظر

۱۷ ـ دو نفر از نمایندگان کارفرمایان به معرفی کانون عالی انجمن صنفی کارفرمایان که در صورت عدم تشکیل کانون توسط وزیر کار و امور اجتماعی بدون حق رای انتخاب خواهد شد .

۱۸ ـ دو نفر از نمایندگان کارگران به معرفی کانون عالی شوراهای اسلامی کار در صورت عدم تشکیل توسط وزیر کار و امور اجتماعی بدون حق رای معرفی خواهد شد .

۱۹ ـ رییس کمیسیون کار و امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی بدون حق رای بعنوان ناظر

۲۰- سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره)

۲۱- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

دبیرخانه شورا می‌تواند با امکانات موجود به منظور هماهنگی بر حسب مورد نیاز از سایر وزرا برای شرکت در جلسات تصمیم گیری دعوت بعمل آورد ./

/خانه ملت

Share