احداث مجتمع سرپوشیده آبی در پارک فومن منتفی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،جلسه علنی شورای شهر فومن با غیبت دو نفر از اعضا در محل ساختمان شهرداری فومن برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،جلسه علنی شورای شهر فومن با غیبت دو نفر از اعضا در محل ساختمان شهرداری فومن برگزار شد.

این جلسه با حضور شاهین علیزاده ؛ نورالدین نعمتی ، زهرا نظری ، مهیار ابراهیمی و علیرضا علیدوست و همچنین با غیبت سینا میری نرگسی و فرامرز ولیزاده با موضوع بررسی احداث مجتمع آبی سرپوشیده در محل پارک فومن برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رئیس شورا ضمن محکوم کردن جنایات صورت گرفته در غزه از دیگر اعضا درخواست کرد که با موافقت آنها از طرف شورای شهر فومن چند کار تبلیغاتی به مناسبت روز قدس صورت بگیرد.

سپس در ادامه هر یک از اعضا به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با موضوع احداث پارک آبی پرداختند .

مهیار ابراهیمی که تنها موافق ایجاد احداث مجتمع آبی سرپوشیده در محل پارک فومن بود با توضیحی بر کلیت این ماجرا گفت : این طرح توسط شهردار برای تصویب به شورای شهر ارسال شد و گروهی ۵ نفره از شورا از ضلع جنوبی پارک که محل احداث این پارک در نظر گرفته شده است بازدید کردند.
shoraye-fouman-2

وی ادامه داد : سپس قرار شد این مسئله در شورا بررسی شود و نظرات لازم اعلام گردد.

او احداث مجتمع سرپوشیده آبی در پارک را فرصتی خوب برای زمین داران اطراف این پروژه خواند و اشاره داشت افرادی که در محوطه و اطراف این پروژه صاحب زمین باشند زمین آنها اگر متری یک میلیون باشد به متری ده میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

وی همچنین سود حاصل از احداث این مجتمع سرپوشیده آبی را در ازای ۵۰۰۰ هزار متر از زمین های پارک را بسیار قابل توجه خواند که میتواند کمک مالی خوبی برای نهاد شهرداری باشد.

وی سپس درباره مشکل ترافیک و نبود پارکینگ پس از احداث این پروژه گفت : طرف آلمانی پیشنهاداتی را درباره افتتاح یک پارکینگ مناسب برای توقف خودروها مرتبط با این مجتمع سرپوشیده آبی داده است.

او درباره ناکارآمد بودن ضلع جنوبی پارک همچنین به مسائلی نظیر نارضایتی مردم از اسکان های در نظر گرفته شده و یا برخی وسائل قدیمی در قسمت هایی از پارک اشاره کرد.

سپس در ادامه جلسه سید نورالدین نعمتی با اشاره به دروغ پردازی های صورت گرفته در رابطه با ایshoraye-fouman-3ن ماجرا گفت : متاسفانه شاهد بوده ایم که برخی تهمت های ناروایی نظیر فروختن پارک و … را به شورا نسبت داده اند.

وی سپس با اشاره به نقدهایی که به عملکرد این دوره از شورای شهر میشود گفت : بهتر است اگر انتقادی به عملکرد اعضا وارد است همین حالا به ما گفته شود تا پس از پایان این دوره از شورا ماهم راهی دادگاه و زندان نشویم!

او در ادامه انتقادات خود را از نحوه عملکرد شهردار و شورای قبل را به صورت تند و تیز افشا و مسائلی را مطرح کرد که شما عزیزان میتوانید عین صحبت های این عضو شورای شهر را از طریق ویدئو زیر دریافت و مشاهده کنید.

نعمتی سپس نظر خود در رابطه با احداث پارک آبی را اینگونه بیان میکند که موافق احداث پارک آبی در جایی به غیر از محل پارک فومن است.

shoraye-fouman-4در ادامه زهرا نظری عضو دیگر شورای شهر که نظرش را پیشتر با انتشار بیانیه ای به همراه سینا میری نرگسی مطرح کرده بود بار دیگر مخالفت خود را با احداث این مجتمع آبی در پارک فومن ابراز کرد.

اما در ادامه این جلسه رئیس شورا در اغاز صحبت های خود در رابطه با این موضوع در ابتدای سخنانش از همه کسانی که از طریف تلفن و ایمیل و حضوری ابراز نگرانی کرده بودند تقدیر کرد و این مسئله را باعث خوشحالی دانست که مردم شهر فومن تا این حد پیگیر مسائل مربوط به شهرشان هستند.

البته وی در ادامه با گلایه از اینکه چرا این پیگیری ها در شورای قبلی موجود نبوده است که باعث جلوگیری از برخی اتفاقات ناخوشایند شود اظهار کرد : اینکه میبینیم مردم مجدانه پیگیر مسائل هستند به دلیل فضایی است که این دوره از شورای شهر ایجاد کرده است.shoraye-fouman-1

شاهین علیزاده سپس از هفته نامه ۴ دی که به طور ویژه برای برخی مسائل شهری دست به قلم میشود ابراز گلایه کرد و گفت : این هفته نامه به چه دلیل در زمان عملکرد شورای قبل هیچ واکنشی به مسائل و مشکلاتی که مطرح بود نمیپرداخت و سکوت میکرد!

وی سپس به موضوع احداث پارک میپردازد و میگوید :‌ برخی به ما گفته اند که این پارک حالت نوستالژیک برای ما دارد و باید از تخریب ان جلوگیری شود.

او سپس به این موضوع اشاره میکند که این قضیه تنها در حد یک طرح مطرح شده است و شورا هنوز تصمیم گیری درباره ان نکرده بودند که این گونه واکنش ها به ان نشان داده شد.

وی یکی از مشکلات اصلی این طرح را ایجاد ترافیک و پاسخگو نبودن میزان پارکینگ ها قلمداد کرد ؛ او در پایان رای منفی خود را به ایجاد این مجتمع در پارک فومن مطرح میکند.

 

shoraye-fouman-5علیرضا علیدوست هم به عنوان سخنگوی این دوره از شورا طرحی جایگزین را پیشنهاد میکند تحت این عنوان که مردم را سهیم در ساخت این پروژه کنیم و اوراق مشارک برای احداث این مجتمع منتشر کنیم.

او پیشنهاد تاسیس یک شرکتی تحت عنوان ” شرکت سهامی پارک آبی فومن ” میدهد که البته پیشنهاد وی با لبخند برخی دیگر از اعضا در جلسه همراه بود گفتنی است که طرح وی از طرف سایر اعضا مورد پسند واقع نشد.

این عضو شورای شهر هم ایجاد مجتمع سرپوشیده آبی در پارک را برخلاف مصالح دانست و رای منفی به این طرح داد.

 

در پایان جلسه طرح احداث مجتمع آبی در محل پارک فومن با ۴ رای مخالف و ۱ رای موافق به تصویب نرسید و قرار شد اعضا به دنبال یک مکان جدید برای پیشنهاد به طرف آلمانی این پروژه باشند.
/بهجت نیوز

Share