۱۰۰محقق تراز اول در میان قربانیان/کشف دومین جعبه‌ سیاه «ام‌اچ۱۷»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا هواپیمای خطوط هوایی مالزی که شب گذشته در شرق اوکراین سقوط کرد، حامل ده‌ها تن از محققان برجسته مبارزه با ایدز و کارکنان سازمان بهداشت جهانی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از روزنامه «دیلی‌تلگراف»، بیش از ۱۰۰ نفر از قربانیان حادثه سقوط هواپیمای خطوط هوایی مالزی در شرق اوکراین، محققان تراز اول در زمینه مبارزه با ایدز هستند که در برای شرکت در نشستی بین‌المللی راهی ملبورن بوده‌اند.

14-7-18-936447کارکنان سازمان بهداشت جهانی، محققان علوم پزشکی، پزشکان و فعالان مبارزه با ایدز از جمله این قربانیان هستند. «گلن توماس» مشاور رسانه‌ای سازمان بهداشت جهانی از جمله شناخته‌شده‌ترین کشته‌های این حادثه است. این افراد قصد داشته‌اند در بیستمین کنفرانس بین‌المللی ایدز شرکت کنند.

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ خطوط هوایی مالزی پنج‌شنبه شب در شرق اوکراین سقوط کرد.

گفته می‌شود برخورد یک موشک زمین به هوا عامل سقوط این هواپیما بوده است. تمامی ۲۹۸ سرنشین هواپیمای پرواز «ام‌اچ ۱۷» کشته شده‌اند.

دولت و استقلال‌طلبان اوکراین یکدیگر را به ساقط کردن این هواپیما متهم کرده‌اند. استقلال‌طلبان می‌گویند برد تسلیحاتشان به ارتفاع پرواز هواپیماهای تجاری نمی‌رسد.

دومین جعبه‌ سیاه «ام‌اچ۱۷» پیدا شد

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که نیروهای امداد روز جمعه، دومین جعبه سیاه هواپیمای خطوط هوایی مالزی را که اواخر وقت شب گذشته در شرق اوکراین سقوط کرد، یافته‌اند.

استقلال‌طلبان پیشتر از پیدا شدن اولین جعبه سیاه هواپیمای پرواز شمار «ام‌اچ‌ ۱۷» خبر داده بودند.

این هواپیمای بوئینگ که گفته می‌شود توسط سامانه‌های زمین به هوا ساقط شده، ۲۹۸ سرنشین داشت که تمامی آن‌ها کشته شدند.

دولت اوکراین استقلال‌طلبان را به زدن این هواپیما متهم کرد و در مقابل مسئولان جمهوری خودخوانده دونستک با رد این ادعا، عنوان کردند که دوش‌پرتاب‌های آن‌ها بردی به اندازه ارتفاع پرواز هواپیماهای تجاری ندارد.
/فارس

Share