ایجاد شعب ویژه در برخورد با روزه خواری در دادسراهای استان گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،احمد سیاوش پور در شورای برنامه ریزی دادگستری استان گیلان با تاکید به رعایت موازین اخلاقی و دینی در ماه مبارک رمضان از ایجاد شعب ویژه در برخورد با روزه خواری و هتک حرمت به این ماه پر فضیلت ، در دادگستری های استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،احمد سیاوش پور رییس کل دادگستری استان گیلان در جلسه شورای برنامه ریزی دادگستری استان گیلان با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان این ماه را ماه برکت ، تقوا ، خودسازی و تزکیه روح دانست ، وی در این نشست یاد و خاطره شهدای واقعه هفت تیر به ویژه شهید مظلوم آیت ا.. دکتر بهشتی را گرامی داشت و هفته قوه قضاییه را به همه کارکنان قضایی و اداری عرصه قضا تبریک گفت.

dadgostari (21)احمد سیاوش پور در این نشست از دست اندرکاران برگزاری هفته قوه قضاییه از جمله معاونین قضایی و به ویژه معاون فرهنگی و همچنین روابط عمومی و اطلاع رسانی دادگستری استان که مصوبات هفته قوه قضاییه را تمام و کمال به انجام رسانده اند تقدیر و تشکر نمود.

رییس کل دادگستری استان در این جلسه گزارشی از مراسم دیدار با مقام معظم رهبری و روسای محترم سه قوه ارائه نمود، سیاوش پوردر این نشست به فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با مدیران دستگاهای قضایی ،قوه قضاییه تضمین کننده حق و عدالت است،کار قوه قضاییه بسیار اثربخش و دامنه آن به همه حکومت تسری پیدا می کند اشاره نمود.

وی هماهنگی بین قوا ، جانشین پروری و تسریع در رسیدگی به پرونده های اجرای احکام را یکی دیگر از تاکیدات رهبر انقلاب بیان کرد. رییس شورای قضایی استان با تاکید به رعایت موازین اخلاقی و دینی در این ماه عزیز از تاسیس شعب ویژه در برخورد باروزه خواری و هتک حرمت به ماه مبارک رمضان در دادسراهای دادگستری های استان خبر داد.

در ادامه مجید الهیان ، قائم مقام دادگستری کل استان گیلان ،اخبار و رویدادهای مهم استان را به سمع حاضرین رساند و سپس هر یک از معاونین قضایی رییس کل گزارشی از حوزه های تحت سرپرستی ارائه نمودند ، سپس واحدی مقدم ـ معاون قضایی رییس کل و سرپرست اداری و مالی دادگستری کل استان گیلان ـ گزارشی از وضعیت آماری و مالی دادگستری استان را به استحضار حضار رسانده و سایر معاونین نیز گزارشی از حوزه های قضایی تحت نظارت خود ارائه نمودند. در خاتمه، پس از طرح مسایل مرتبط با دستگاه قضایی استان، تصمیمات لازم اتخاذ و مصوب گردید.

Share