طرح آمایش سرزمینی تا سه ماه آینده پایان می یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان ظهر امروز در نشست مجمع نمایندگان گیلان گفت :طرح آمایش سرزمینی تا سه ماه آینده پایان می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان ظهر امروز در نشست مجمع نمایندگان گیلان گفت :طرح آمایش سرزمینی تا سه ماه آینده پایان می یابد.

دکتر محمد علی نجفی با بیان اینکه در jpg1623تدوین آمایش سرزمینی باید جایگاه استان در بخش های مختلف دیده شود ، افزود : کار تدوین این برنامه از مدتی قبل آغاز شده و حداکثر تا دو سه ماه آینده به پایان خواهد رسید و در این زمینه جز استانهای پیشرو کشور هسیتم .

وی با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه گفت : از نمایندگان استان می خواهم تا با نظرات خود در جهت جایگاه مناسب گیلان در این برنامه همه تلاش خود را بکار گیرند .

استاندار گیلان با اشاره به وحدت وهمدلی بین قوای سه گانه در گیلان افزود : نباید مباحث مربوط به توسعه استان مسائل درگیر مسائل سیاسی شود و مسئولین و نمایندگان نیز در مسیر توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر گیلان باهم همکاری و وحدت دارند .

دکتر نجفی بااشاره به مشکلات آفت مگس زیتون و خسارت های این بخش گفت : برای مبارزه با مگس زیتون اعتبارات خوبی از سوی استان اختصاص یافته است ، اما برای از بین رفتن کامل آن نیازمند بودجه های ملی هستیم .
وی به مشکل کم آبی استان اشاره کرد و افزود : با مدیریت خوب مسئولین و همکاری موثر نمایندگان و مردم توانستیم بحران آب در برنج را پشت سربگذاریم .

استاندار گیلان با تأکید براینکه باید سواحل دریا تقویت شوند اظهار داشت : باید همه تلاشمان را بکار بگیریم تا با مدیریت صحیح و جذب بیشتر اعتبارات ملی دربخش سواحل بتوانیم شاهد افزایش کیفیت این مناطق جذب بیشتر گردشگران و اشتغالزایی بیشتر باشم .

دکتر نجفی همچنین با انتقاد از قیمت پیله ابریشم گفت : از وزارت جهاد کشاورزی میخواهیم اهتمام ویژه ای در حل مشکلات ابریشم داشته باشد.

استاندار گیلان همچنین به جلسه هفته گذشته مشترک استانداران سراسر کشور هیأت دولت اشاره کرد و اظهار داشت : تقویت گردشگری ، کشاورزی ، احیای صنایع رها شده ، تعریف ۳ طرح مهم در هراستان و تفویض برخی اختیارات به استانداران از جمله مباحثی بود که که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

jpg1625

خصوصی رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه دغدغه نمایندگان و استاندارتوسعه هرچه بیشتر استان است گفت : باوحدت بیشتر مسئولین و نمایندگان می توانیم هرچه بیشتر در جهت حل مشکلات گیلان گام برداریم .

وی با اشاره به پتانسیل های موجود در منطقه آزاد انزلی در تقویت اقتصاد و اشتغال استان افزود : باید تلاش شود حضور بخش خصوصی در بخش های مختلف توسعه ای گیلان بیشتر تقویت شود .

خصوصی ادامه داد : نمایندگان درپیگیری مسائل و مشکلات گیلان در دستگاه های ملی یار وپشتیبان استاندار هستند .

همچنین در این نشست که حکیمی نماینده مردم رودبار ، رهبری املشی نماینده مردم رودسر و املش ، قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه ، خسته بند نماینده مردم بندر انزلی ، لاهوتی نماینده مردم لنگرود و کوچکی نژاد و تأمینی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و معاونان برنامه ریزی و عمرانی استاندار حضور داشتند ، در مورد مشارکت بیشتر نمایندگان در کمیته های تخصصی شورای برنامه ریزی استان ، تکمیل طرح های نیمه تمام ، رفع موانع سرمایه گذاری های بخش خصوصی پرداخت به موقع برگ سبزچای ، مبارزه بامگس زیتون ، احیای ابریشم ، ایجاد شهرک گلخانه ای و تقویت بیشتر بخش شیلات بحث و گفتگو شد.

Share