شکری:وقتی زیرساخت مالیالت فراهم نیست همه اعتراض می‌کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزامحمود شکری درباره مشکلات موجود در زمینه اخذ مالیالت بر ارزش افزوده ،گفت: باید پذیرفت قانون مالیات بر ارزش افزوده بدون فراهم کردن زیرساخت های لازم امکانپذیر نخواهد بود و وقتی زیرساخت فراهم نیست همه اعتراض می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عدم اجرای طرح جامع مالیاتی کشور گفت: تا زمانی که از سیستم فاکتورهای دستی و نظارت های چشمی در موضوع اخذ مالیات استفاده شود، نمی توان انتظار تحقق کامل درآمدهای مالیاتی را داشت.
محمود شکری درباره مشکلات موجود در زمینه اخذ مالیالت بر ارزش افزوده ،گفت: باید پذیرفت قانون مالیات بر ارزش افزوده بدون فراهم کردن زیرساخت های لازم امکانپذیر نخواهد بود و وقتی زیرساخت فراهم نیست همه اعتراض می‌کنند.

شکری

نماینده مردم تالش، رضوان‌شهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده باید ابتدا آموزش های لازم داده شود که در انجام این مهم در چند سال اخیر عملکرد مطلوبی نداشتیم.

شکری در تشریح راهکارهای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، گفت: شناسایی دقیق میزان فروش لازمه محاسبه صحیح مالیات بر ارزش افزوده است که انجام این مهم به استقرار کامل سیستم کنترل معاملات نیاز دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود:باید پذیرفت تا زمانی که از سیستم فاکتورهای دستی در اصناف کشور استفاده و نظارت های چشمی در موضوع اخذ مالیات کاربرد داشته باشد، نمی توان انتظار داشت در موضوعی مانند شناسایی دقیق میزان فروش موفق بود.

شکری ادامه داد: استفاده اصناف از صندوق های فروش الکترونیکی باعث می شود تمامی اطلاعات مالی معاملات در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد بنابراین یکی از اولویت های کاری در حوزه تحقق درآمدهای مالیاتی انجام این مهم است.

وی تصریح کرد: در اخذ مالیات بر ارزش افزوده باید ملاحظاتی صورت گیرد، بطور مثال برخی مواد خوراکی از موضوع اخذ این نوع مالیات معاف هستند.

شکری در خصوص مشکلات موجود در موضوع اخذ مالیات بر ارزش افزده گفت: از سوی صنف طلافروشان دلایلی برای عدم پرداخت مالیات بر ارزش افزوده عنوان می شود که جای بحث دارد اما آنچه مشخص است در بسیای از موارد توجیهات این صنف قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: طلا فروشان عنوان می کنند طلا کالای سرمایه ای محسوب می شود این در حالی است که بسیاری از کالاهای دیگر را نیز می توان به این صورت طبقه بندی کرد بنابراین این استدلال مناسبی برای عدم پرداخت مالیات نیست.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: البته باید مکانیزم مشخص و شفافی در موضوع اخذ مالیات بر ارزش افزوده از صنف طلا فروشان و برخی صنوف دیگر تعریف شود تا از اخذ مالیات مضاعف جلوگیری کند.

خانه ملت/

ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی،جابرکوچکی نژاد،مهردادلاهوتی،ناصرعاشوری،حمیدرضاخصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفرنعیمی رز،عطالله حکیمی،

Share