رئیس پلیس کربلا: ناآرامی‌ها به طور کامل پایان یافت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سرهنگ الحسناوی رئیس پلیس کربلا اعلام کرد که نیروهای امنیتی در این شهر توانستند به درگیری‌هایی که طرفداران شیخ «محمود الصرخی» ایجاد کنند، به شکل پایان دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سرهنگ احمد الحسناوی رئیس پلیس شهر کربلا در گفت‌وگو باالغدپرس اعلام کرد که نیروهای امنیتی در این شهر توانستند به درگیری‌هایی که طرفداران شیخ «محمود الصرخی» ایجاد کنند، به شکل پایان دهند.

13930407000561_PhotoAرئیس پلیس کربلا با اشاره به اینکه شهر آمادگی لازم برای مواجه با همفکران تروریسم و تکفیری‌ها را دارد، تاکید کرد که هدف از این بحران ایجاد شکاف در وحدت عراق است.

کربلا از دو شب قبل شاهد فعالیت مسلحانه شیخی موسوم به «محمود الصُرخی» است که خود را مرجع دینی شیعیان در عراق می‌داند.

الصرخی که همزمان با اعدام صدام و نابودی حزب بعث عراق مخفی شده بود، اکنون بار دیگر همزمان با ظهور داعش و حزب بعث و تحرکات تروریسی آنها در عراق با هدف ایجاد فتنه بین شیعیان این کشور آفتابی شده و گزارش‌های خبری حکایت می‌کند که طرفداران وی از سه‌شنبه شب (۱۰ تیر) با نیروهای امنیتی و انتظامی کربلا درگیر شده اند.

وی از کسانی است که روابط خوبی با مراجع دینی در استان نجف اشرف ندارد و در سال ۲۰۰۳ پس از علنی شدن یکباره، خود را «آیت الله العظمی» و «مرجع دینی» خواند و اکنون هواداران خود را مقابل ارتش و نیروهای امنیتی عراق گذاشته است.

محاصره ۲ منطقه در کربلا برای دستگیری «الصرخی»

«علی المیالی» معاون استاندار کربلا امروز اعلام کرد که نیروهای امنیتی دو منطقه «سیف سعد» و «الملحق» واقع در جنوب کربلا را به منظور یافتن شیخ «محمود الصرخی» عامل ناآرامی‌های دیروز این شهر، محاصره کرده‌اند.

بر اساس این گزارش به رغم آنکه برخی منابع رسانه‌ای از جمله «الجزیره» اعلام کرده‌اند که وی از کربلا گریخته است اما ارتش بر این‌باور است که او هنوز در جایی در نزدیکی محل سکونتش در سیف سعد به سر می‌برد به همین دلیل عملیات تعقیب و پیگرد او همچنان ادامه دارد.

میالی نیز تایید کرد که نیروهای امنیتی بر اوضاع در کربلا کاملا سیطره یافته‌اند و این شهر در آرامش به سر می‌برد و نیروهای امنیتی موفق شدند تعداد زیادی از طرفداران الصرخی را دستگیر کنند و در درگیری آنها با نیروهای امنیتی تعدادی از آنها کشته و زخمی شدند که پیکر کشته‌ها به پزشکی قانونی انتقال یافت.

وی پیش بینی کرد که فرماندهی عملیات فرات، محاصره جزئی سایر مناطق در کربلا به استثنای این دو منطقه را پایان دهند.

الصرخی که خود را یکی از مراجع دینی شیعه در عراق می‌خواند پس از چندین سال اختفاء، همزمان با تحولات اخیر عراق و ماجراجویی گروههای تکفیری -بعثی مانند داعش علیه تمامیت این کشور، از روز سه‌شنبه امنیت بخش‌هایی از کربلا را مختل کرده است.

وی ادعای دیدار با امام زمان (عج) را کرده که با واکنش شدید مراجع و شیعیان عراق مواجه شده است. در همان زمان پس از بررسی سابقه وی، مشخص شد که او نیز از نیروهای سابق سازمان امنیت حزب بعث بوده که اکنون با همکاری با سازمان اطلاعات سعودی، با هدف تخریب مرجعیت شیعه، پا به عرصه گذاشته است.
/فارس

Share