دو پیام ویژه فریدون برای کری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در هجوم خبری کنفرانس های مطبوعاتی ظریف و جان کری، خروج حسین فریدون از شهر وین آن قدر که باید دیده نشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در هجوم خبری کنفرانس های مطبوعاتی ظریف و جان کری، خروج حسین فریدون از شهر وین آن قدر که باید دیده نشد. به قول معروف فریدون آسته آمد و آسته رفت. اما این که واقعا چه آورده بود و چه با خود برد پرسشی است که همچنان به قوت خود باقی است.

resized_397777_503به نوشته خراسان، یک دیپلمات حاضر در مذاکرات گفت که فریدون ٢ پیام ویژه از سوی آقای رئیس جمهور برای جان کری داشته است. نخست این که اگر آمریکایی ها تصور کرده اند که دکتر روحانی تصمیم دارد که از توافق هسته ای برای انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد استفاده کند، اشتباه می کنند.

دکتر روحانی از طریق برادرش به طرف های مذاکره گفته است که برایش اصلا تفاوتی نمی کند که چه کسی رئیس جمهور ایران باشد.

فریدون در این نشست ها گفته است که من از طرف رئیس جمهور آمده ام تا به شما بگویم که برای ما منافع ملی کشور مهم است. همچنین در روزهای حضور حسین فریدون در مذاکرات به طرف آمریکایی گفته شده است که توافق هسته ای باید به گونه ای باشد که هر توقف موقتی که در دولت دکتر روحانی پذیرفته شود، باید در همین دولت برداشته شود. بنابراین زمان توافق برای آغاز غنی سازی صنعتی در ایران باید کمتر از ٨ سال و حدود ٧ سال باشد.

این دیپلمات همچنین درباره لحن ملایم جان کری در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت که این ادبیات چیز جدیدی نیست. ماه ها پیش از این باراک اوباما در پیام محرمانه اش نیز چنین کرده بود. اما مهم این است که طرف های آمریکایی بر خلاف مواضع عمومی شان حاضر نیستند که هیچ یک از راه حل ها و پیشنهادهای منطقی ایران را بپذیرند و برای همین است که مذاکرات با بن بست مواجه شده است.

او تاکید کرد که حالا توپ در زمین آمریکایی ها است. فریدون پس از ظهر روز سه شنبه وین را ترک کرد. تقریبا همان ساعت هایی که جان کری در فرودگاه بین المللی وین حاضر بود. حالا جان کری به واشنگتن رسیده است و فریدون به تهران.

Share