دولت در سال دوم خدمت باید به سمت جوانگرایی پیش رود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه روند دولت عقلایی روحانی روند خوبی است، گفت: از سال دوم که دولت به یک ثباتی رسیده است، باید به سمت جوان گرایی پیش رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه روند دولت عقلایی روحانی روند خوبی است، گفت: از سال دوم که دولت به یک ثباتی رسیده است، باید به سمت جوان گرایی پیش رود.jafarzadeh5

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، دولت در ابتدا با شور و عطش فراوانی وارد میدان شد و خود عنوان کرد که تصور نمی کرد حجم مکشلات تا این حد باشد، گفت: البته قبلا بیش از حد تصور بودن خرابی ها را عنوان کرده بودیم و با توجه به در دست نبودن آمار و اطلاعات صحیح از اوضاع نا به سامان کشور، امکان اتخاذ تصمیم درست هم وجود نداشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این میان با توجه به اینکه در ابتدای کار همچنان کادردولت احمدی نژاد در دولت حضور داشته آنها نیز می دانستند در دولت روحانی جایی ندارند در مدت اولیه خیلی همکاری نکردند، ادامه داد: با این وجود دولت روحانی توانست به ترکیبی از افراد با تجربه دست یافته و تا حدودی اوضاع را سرو سامان دهد.

وی با بیان اینکه دولت در کنترل تورم موفق عمل کرد و رئیس جمهور هم عنوان کرد که من از خونریزی جلوگیری کردم، افزود: روند دولت عقلایی روحانی روند خوبی است به شرط آنکه شجاعانه اقداماتی را که باید، انجام دهد و سال دوم نیز نسبت به سال اول بهتر خواهد بود.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: دولت یازدهم در سال دوم علاوه بر سامان داد به هدفمندی یارانه ها باید حجم نقدینگی را کاهش و تولید را افزایش دهد و این اقدامات نتایج خوبی خواهد داشت. اما در کل می توان علی رغم حجم زیاد انتقادات، نمره قابل قبولی به دولت داد.

وی با اشاره به برخی انتقادات وارد شده به دولت، با بیان اینکه در ایران دولت ها با حزب تشکیل نشده و با یک موج ایجاد می شوند توضیح داد: در ابتدای تشکیل هر دولتی، عده ای مدتی آن را همراهی می کنند و بعد مدتی با محقق نشدن شعارهایشان و مشاهده سختی کار از ادامه همراهی با دولت منصرف می‌شوند و بدین گونه دولت الک می شود، این اتفاقی است که در همه دولت ها رخ داده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه اقدام دولت روحانی برای استفاده از افراد با تجربه در ابتدای دولت اقدام بسیار خوبی بوده است، گفت: درابتدای کار و با توجه به مشکلات موجود امکان کسب تجربه نبود و لازم بود که افراد با تجربه در کابینه حضور یابند، اما الان دولت باید به سمت جوان گرایی پیش رود.

وی با بیان اینکه از سال دوم که دولت به یک ثباتی رسیده است، باید به سمت جوان گرایی پیش رود، تصریح کرد: دولت باید از سال دوم به بعد به خانه تکانی پرداخته و میانگین سنی کابینه را پایین تر آورد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه من معتقد به استفاه از جوانان در سطوح عالی کشور نیستم، افزود: در مرحله اول تیم جوانتری در اختیار وزرا قرار گیرد و در مرحله دوم نسبت به وزرایی که در روند فعالیت سال اول خسته شده و توان زیادی ندارند بازنگری شود.

خانه ملت/

 

Share