دستور وی‍ژه استاندار برای حل مشکل مجموعه ی ورزشی شهدای رشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان در بازدید از مجموعه ی ورزشی سرپوشیده شش هزار نفره شهدای رشت ، با اشاره به اینکه این مجموعه ورزشی پس از دو دهه انتظار مردم گیلان در شهریور سال ۹۱ بصورت رسمی به بهره برداری رسید گفت : مشکلات تأسیساتی این مجموعه ی ورزشی ظرف ۱۰ روز آینده باید برطرف و برای استفاده ورزشکاران آماده شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  استاندار گیلان ظهر امروز در بازدید از مجموعه ی ورزشی سرپوشیده شش هزار نفره شهدای رشت ، با اشاره به اینکه این مجموعه ورزشی پس از دو دهه انتظار مردم گیلان در شهریور سال ۹۱ بصورت رسمی به بهره برداری رسید گفت : مشکلات تأسیساتی این مجموعه ی ورزشی ظرف ۱۰ روز آینده باید برطرف و برای استفاده ورزشکاران آماده شود

jpg1750دکتر نجفی در این بازدید با اظهار تأسف از اینکه از این مجموعه ورزشی پس از بهره برداری استفاده نشده است گفت : کار بزرگی از قبل انجام شده و این مجموعه احداث شده اما دارای مشکلاتی نیز هست که این مشکلات باید رفع شود تا اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان بتوانند از این مجموعه ورزشی استفاده کنند.

استاندار گیلان افزود : متأسفانه این پروژه پس از ۲۲ سال انتظار مردم گیلان سال ۹۱ به بهره برداری رسید اما در آغاز فعالیت، به دلیل وجود مشکل در تأسیسات آن موجب عدم استفاده ورزشکاران شد.

وی افزود : باتوجه به اختصاص اعتبارمناسب از سوی استانداری برای حل مشکلات تأسیسات مجموعه ورزشی شهدای رشت ، اداره کل ورزش و جوانان باید تا ۱۰ روز آینده نسبت به بهره برداری عملی این مجموعه اهتمام لازم را داشته باشد .

نماینده عالی دولت در گیلان تأکید کرد :با توجه به فصل تابستان و استقبال بیشتر دانش آموزان و دانشجویان از اماکن ورزشی ، انتظار داریم این مجموعه در زمان معین به بهره برداری برسد.

وی گفت : همچنین برای نگهداری سالانه این ورزشگاه اعتباری بالغ بریک میلیارد ریال مورد نیاز است که انشاء ا… این مبلغ از محل اعتبارات استانی و شهرستانی تأمین خواهد شد .

وی از اتمام پروژه های با پیشرفت بالای ۸۰ درصد در سالجاری خبرداد و افزود : پروژه هایی که از پیشرفت ۵۰ تا ۸۰ درصدی برخوردار می باشند با اولویت بندی به بهره برداری خواهند رسید .

استاندار گیلان با اشاره به پروژه های زیر۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان اظهار داشت : این پروژه ها پس از بررسی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد .

استاندار گیلان از دیدار خود با وزیر ورزش و جوانان در هفته جاری خبرداد و افزود : دیدار با وزراء از جمله برنامه های کاری هفتگی اینجانب است و انشاء ا… در دیدار این هفته خود با وزیر ورزش و جوانان مشکلات ورزش استان را بررسی خواهیم کرد .

وی با اشاره به اینکه از ۴۱ میلیارد تومان پروژه های ورزشی نیمه تمام استان تأمین حدود ۲۸ میلیارد تومان به عهده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است گفت : در دیداربا وزیر ورزش در زمینه ی تأمین این اعتبار رایزنی خواهیم کرد .

گفتنی است ساخت مجموعه ورزشی ۶ هزار نفری رشت از سال ۶۹ آغاز شده بود درشهریور سال ۹۱ با حضور وزیر اسبق ورزش وجوانان به بهرداری رسید.
jpg1742 jpg1743

این مجموعه ورزشی ۱۱ هزار و ۴۵۸ مترمربع فضای روباز وهشت هزار و ۳۰۴مترمربع فضای سرپوشیده دارد که برای ساخت آن ،۱۲۵میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

این مجموعه دارای یک سالن چندمنظوره ورزشی، دو زمین تنیس خاکی ویک زمین چمن مصنوعی فوتبال است

Share